Saksa masinavärk uputas Eesti ka ühe hammasrattata

Andres Vaher
Õhtu peategelane Ilkay Gündögan (nr 21) on Sergei Lepmetsa ja Mihkel Ainsalu (20) jätnud pealtvaataja rolli. FOTO: Tairo Lutter Foto: Tairo Lutter / Postimees

Suur ime jäi sündimata, Eesti jalgpallikoondis tunnistas Saksamaa 3:0 paremust ja sai EM-valikturniiri tabelisse seitsmest mängust kuuenda kaotuse. Mõne päeva eest Valgevenes teenitud viigipunktiga asume kõikide alagruppide võrdluses samal pulgal Aserbaidžaani ja Leeduga ning eespool nullipoistest San Marinost, Lätist, Gibraltarist ja Fääri saartest. Eile õhtul oli mõnelgi neist võimalus Eestist mööduda.

Pühapäevaõhtu Lilleküla rekordpubliku (12 062) ees pakkus kaks väga eriilmelist poolaega. Esimest ilmestas Saksamaa kaitsja Emre Cani punane kaart, mille järel Eesti tekitas mitmeid (pool)võimalusi. Pärast puhkepausi panid neljakordsed maailmameistrid aga jõuvahekorrad kiiresti ja konkreetselt maksma – Ilkay Gündögan lõi tosina minutiga 1:0 ja 2:0 ning andis hiljem Timo Wernerile tulemusliku söödu.

«Praegu on täielik pettumus. Ilmselt ei olnud ma ainuke, kes poolajal tundis, et siit võib tulla Eesti jalgpallile väga imeline päev. Aga ei läinud päris nii, nagu oleks pidanud. Saksamaa oli ikkagi Saksamaa. Nad on masinad ja nende hammasratas hakkas tööle,» kirjeldas Canile eemaldamise teeninud Frank Liivak tundeid.