Pärnakad olid cyclocross‘i meistrivõistlustel hõbedasoonel

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Pärnu Kalevi värvides sõitev Virgo Mitt teenis cyclocross’i Eesti meistrivõistlustel U14 arvestuses teise koha. Foto: Agnes Pajur

Viljandimaal Suure-Jaanis toimunud cyclocross’i Eesti meistrivõistlustel teenisid Pärnu Kalevi spordikooli esindajad kaks hõbemedalit.

M14 vanuseklassis läks Virgo Mitt kahele kolmekilomeetrisele ringile võidumõtetega, sest seni oli ta võitnud kõik karikasarja etapid.

Kui esimesel ringil püsis koos neljameheline juhtrühm, siis teise ringi keskel sõitis Mitt CFC spordiklubi esindaja Oskar Küüdiga teistel eest.

Paraku vääratas pärnakas mudamäe tõusul ja see andis Küüdile väikese edumaa. Nii lõpetaski Pärnu kalevlane sõidu pealinlasest viis sekundit hiljem. Kolmandana finišeerunud Oliver Rüsteri ees oli Miti edu üheksa sekundit.

“Suure-Jaani rada ei soosinud Virgot,” tõdes treener Kaido Juurik. “See oli tehniliselt liiga lihtne ja sellel oli kolm pikka sirget, kus mängis rolli tuules sõitmine. Üksi sõitmiseks oleks pidanud sellel rajal teistest peajagu üle olema.”

Juunioride võistlusel, kus sõideti viis ringi, leidus kaks kanget, kes konkurentidel kohe esimesel ringil eest sõitsid: kahekordne noorteolümpia võitja Madis Mihkels pedaalis uhkes üksinduses finišisse ajaga 38.40, kannul pärnakas Joosep Mesi (40.10).

Joosep Mesi teenis hõbemedali juunioride arvestuses.
Joosep Mesi teenis hõbemedali juunioride arvestuses. Foto: Kristjan Kivistik/stuudio.eu

“Joosep ja Madis kasvatasid vahe kolme jälitajaga kiiresti üle minutini. Et kahe esimesega olid sotid selged, käis võistlus kolmanda koha nimel ja selles grupis hakkasid mehed omavahel veiderdama,” kirjeldas Juurik võistluse käiku.

Kolmanda koha saanud Artjom Mirzojev kaotas Pärnu mehele lõpuks minuti ja 41 sekundiga.

Pärnu Kalevi treeneri sõnade kohaselt hakkavad ratturid sügishooaega kokku tõmbama. “Võtame osa veel mõnest cyclocross’i karikasarja etapist, aga põhirõhk läheb üldfüüsilisele ettevalmistusele,” ütles Juurik.