Johaug võitis Norras järjekordse jooksu ja mõtleb üha tõsisemalt kergejõustiku EMile

Carl-Robert Puhm
Therese Johaug
Therese Johaug Foto: Tommy Pedersen/TT / TT NEWS AGENCY

10-kordne murdmaasuusatamise maailmameister Therese Johaug võitis pühapäeval peetud Norra krossijooksu meistrivõistlused. Norralanna läbis 6 km ajaga 19.43, edestades lähimat rivaali pea poole minutiga.

31-aastane suusastaar võttis liidriohjad enda kätte kohe jooksu alguses ja tagasi enam ei vaadanud. Finišis edestas ta tiitlikaitsjat Sigrid Jervell Vagi 28 sekundiga, kolmas oli Maria Sagnes Wagen 31-sekundilise kaotusega.

Pärast võistlust tunnistas Johaug, et mõtleb endiselt osalemisele tuleval aastal Pariisis toimuvatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel.

«Jah, ma tahaksin joosta järgmisel aastal Pariisis Euroopa meistrivõistlustel, aga ainult siis, kui olen piisavalt heas vormis. Praegu on võimalused 50-50. Ma ei ole muide ka kunagi Pariisis käinud,» vihjas Johaug.

Ka meeste võistluses sai näha jooksja ja suusataja vahelist mõõduvõttu. Doha kergejõustiku MMil 5000 m jooksus 13. koha teeninud Henrik Ingebrigtsen võitis kuue sekundiga Norra suusataja Didrik Tönsethi ees. Kolmas oli Enay Fissehatsion, kes kaotas juba 35 sekundit.