Itaalia kindlustas koha EMil ning Sergio Ramos ületas vägeva teetähise

Sergio Ramos.

Eilne EM-valikmängude päev oli nii mõnelegi meeskonnale ja jalgpallurile eriline – itaallased võitsid Kreekat 2:0 ning lunastasid pääsme järgmise aasta EMile, samal ajal püstitas Hispaania koondise kapten Sergio Ramos uue rekordi.

Itaalia pealinnas Roomas peetud matš kulges võõrustajate taktikepi all. Olgugi et avapoolajal väravaid ei löödud, tehti vastavad korrektuurid teises vaatuses. 63. minutil määrati kodumeeskonnale penalti, mille realiseeris Chelsea mängumees Jorginho. EMi pileti kindlustas itaallastele Federico Bernardeschi 78. minuti tabamus.

Saapamaa rahvusesindus paikneb võidu järel J-alagrupi liidrikohal, olles seitsme mänguga kogunud 21 punkti. Neile järgneb 12 silmaga Soome. Armeenia ning Bosnia ja Hertsegoviina on kogunud mõlemad kümme punkti.

Hispaania jalgpallikoondis viigistas võõrsil norrakatega, kusjuures Norra 1:1 värav sündis alles viimase minuti penaltist. Olgugi et lõpptulemus polnud 2010. aasta maailmameistritele meelepärane, saavutas tiimi ninamees Sergio Ramos ägeda rekordi. Nimelt sai temast 168 kohtumisega Hispaania rekordinternatsionaal, varasemalt oli parim endine väravavaht Iker Casillas.

Hispaanlased on 19 punktiga F-alagrupi kindlad liidrid. Rootsi on kogunud viis punkti vähem, kolmandal real paikneb 13 silmaga Rumeenia.