Cristiano Ronaldo on vägevast tähisest kõigest ühe tabamuse kaugusel

Postimees Sport
Cristiano Ronaldo väravat tähistamas.
Cristiano Ronaldo väravat tähistamas. Foto: Joaquim Ferreira via www.imago-images.de / imago images/HMB-Media

Portugali jalgpallikoondis alistas eile EM-valiktsükli kohtumises Luksemburgi ametivennad tulemusega 3:0. Võitjate poolelt sai jala valgeks meeskonna supertäht Cristiano Ronaldo, kes on nüüd ühe värava kaugusel hullumeelsest saavutusest.

Portugallaste poolt avas mänguskoori 16. minutil Manchester City mees Bernardo Silva. 1:0 eduseisult mindi ka riietusruumidesse akusid laadima.

Teises vaatuses pani pealtvaatajad rõkkama viiekordne maailma parim vutimees Ronaldo, kes lõi karjääri 699 värava. Järgmises valikmängus Ukraina vastu on tal võimalus numbreid veelgi suurendada, mis tõstaks ta läbi ajaloo kuuendaks jalgpalluriks, kes üle 700 värava löönud. Temast enam on suutnud vaid Gerd Müller, Pele, Romario, Ferenc Puskas ning Biscan.

Luksemburgi piinad lõpetas 89. minutil Hispaania kõrgliigas Valencia ridasid esindav Gonçalo Guedes.

Portugal on B-alagrupis 11 punktiga teisel positsioonil, kuid koos Serbiaga on neil võrreldes teistega üks matš vähem peetud. Liider Ukraina juhib kuue mängu järel 16 silmaga.