Astana üllatas kodus Lokomotiv-Kubani ja avas Ühisliigas võiduarve

Kris Ilves
Astana korvpallur Malcolm Hill.
Astana korvpallur Malcolm Hill. Foto: BC Astana

Astana korvpallimeeskond üllatas VTB Ühisliiga raames Krasnodari-Lokomotiv Kubani, saavutades kodusaalis korraliku teise poolaja toel kahepunktilise võidu.

Astana kaotas avapoolaja 42:54 ja näis, et Lokomotiv-Kuban liigub hooaja teise võidu poole, ent väljakuperemehed polnud alla andnud. Hoopis vastupidi: kolmanda veerandaja 25:16 võitnud Astana oli hoobilt mängus tagasi, võit vormistati neljanda veerandaja 23:18 üleolekuga. Lokomotiv-Kubani viimasel rünnakul sooritatud kolmepunktivise ei tabanud. Lõppnumbrid 90:88 Astanale.

Astana eest said sisuliselt täiskoormuse viis mängijat: algviisikusse kuulunud Coty Clarke, Jeremiah Hill, Dušan Ristic, Aleksandr Žigulin ja Malcolm Hill rassisid kõik väljakul enam kui 33 minutit ning tõid kamba peale kokku 88 punkti. Resultatiivseim oli 26 silma kogunud Clarke, J. Hill säras 16 resultatiivse sööduga. Lokomotiv-Kubani parimaks punktitoojaks kerkis 16 silma visanud Will Cummings.

Avavooru kaotuse kõrvale hooaja esimese võidu saanud Astana tõusis Eesti meistermeeskonna Kalev/Cramoga samale pulgale. Ka Lokomotiv-Kubanil on liigatabelis kirjas võit ja kaotus.