Alutaguse püsib teises liigas alistamatuna

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Markus Laanemets oli viimases võidumängus Alutaguse meeskonna parima kasuteguriga mänguja, kes viskas 15 punkti ja võttis 13 lauapalli. Foto: Matti Kämärä / Põhjarannik

Tänavu sügisel moodustunud Alutaguse korvpalliklubi võitis reede õhtul Eesti teises liigas kolmanda mängu järjest ja hoiab 12 meeskonna seas liidrikohta.

Kõik kolm võitu on tulnud tasavägistes kohtumistes, kus Alutagusel on õnnestunud mäng otsustaval hetkel enda kasuks pöörata.

Reede õhtul Iisaku gümnaasiumi spordisaalis toimunud mängus Tartu Kalevi Palliklubi vastu jäi Alutaguse meeskond poolaja lõpuks nelja punktiga kaotusseisu 36:40. Seekord tehti mäng ära kolmandal veerandil, mille lõpuks juhtis Alutaguse 13 punktiga. Võit tuli seekord skooriga 86:75.

Alutagusele tõi Jaanus Pärnpuu 19 punkti. Meeskonnaga liitunud, mullu Eesti Maaülikooli eest mänginud Allan-Erik Elp, lisas 18 ja Markus Laanemets 15 punkti. Laanemets oli ka Alutaguse parim lauavõitleja 13 palliga ning parima kasuteguriga mängija, kes andis ka neli resultatiivset söötu.

Iisaku gümnaasiumi/Reinar Halliku korvpallikooli noormehed hakkasid viimases voorus kõvasti vastu liiga ühele tugevamale meeskonnale Tartu Terminal Oilile, kuid esimest võitu siiski veel ei tulnud. Tartu meeskond oli parem 103:79. Sten-Markus Siirmets tõi Iisakule 21 punkti.