Holland ja Põhja-Iirimaa pakkusid EM-valiktsüklis vägeva mängu

Hollandlaste superstaar Memphis Depay.
Hollandlaste superstaar Memphis Depay. Foto: Anatoliy Medved/SIPA / Anatoliy Medved/SIPA

Lisaks Eestile ja Valgevenele kohtusid EM-valiktsükli C-alagrupis ka Holland ning Põhja-Iirimaa. Esmapilgul viigisadamasse tüüriv kohtumine sai tõelise hoo sisse alles teise poolaja lisaminutitel, kui hollandlased napsasid kahe väravaga 3:1 võidu.

Põhjaiirlased asusid Hollandis peetud matši juhtima alles veerand tundi enne normaalaja lõppu, kui Hull City mängumees Josh Magennis sahistas Jasper Cillesseni seljatagust. Võõrustajad polnud olukorraga selgelt rahul ning keerasid ründefaasis vinti juurde. Tulemus saabus 80. minutil, kui Memphis Depay suutis tabloole viigiseisu tuua.

Tundus, et vastasseis seilab väärika viigi suunas, kuid võta näpust – hollandlaste võidu vormistas 92. minutil Luuk de Jong ning kolm minutit hiljem lõi Depay otsustava naela Põhja-Iirimaa puukirstu.

Eilse järel on nii Hollandil, Saksamaal kui ka Põhja-Iirimaal võrdselt 12 punkti, kusjuures kahel esimesel on üks mäng vähem peetud. Valgevene ja Eesti, kes tegid Minskis 0:0 viigi, paiknevad vastavalt nelja ja ühe silmaga alagrupi viimasel kahel real.