Endine vetelpäästja hoiab Walesi eurolootuseid elus

Postimees Sport
Kieffer Moore (vasakul) tähistab debüütväravat.
Kieffer Moore (vasakul) tähistab debüütväravat. Foto: Tim Goode / PA Wire/PA Images

Walesi jalgpallikoondis viigistas eile EM-valikmängude raames Slovakkiaga. Uelslaste kangelaseks tõusis mees, kes alles kuus aastat tagasi töötas veel vetelpäästjana.

Trnavas peetud matš lõppes 1:1. 25. minutil avas mänguskoori Kieffer Moore'i tabamus, kusjuures mehe jaoks oli tegemist valiksarja debüüdiga ning veel kuus aastat tagasi mängis ta Suurbritannia amatöörliigas ja teenis lisaraha vetelpäästjana.

Walesi rõõmupidu kaua ei kestnud, sest Slovakkia alustas tõelist turmtuld, mis tõi 53. minutil staadioni tulikirjale viigiseisu. Värava autoriks märgiti Parma meeskonnas mängiv Juraj Kucka.

Wales asub seitsme punktiga E-alagrupi neljandal kohal, Slovakkia seevastu teisel positsioonil. Olgugi, et kõikide eelduste kohaselt väljub liidrina Horvaatia, jääb EMile viiv teine koht jagada ungarlaste, uelslaste ja slovakkide vahel.

Valikturniiri lõpuni on jäänud antud alagrupis pidada veel kaks vastasseisu (Walesil ja Aserbaižaanil kolm).