Ühisliiga mullune meister sõitis ilusa alguse teinud pärnakatest teerulliga üle

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Uus Pärnu Sadama korvpallimeeskonna mängujuht Siim-Markus Posti.
Uus Pärnu Sadama korvpallimeeskonna mängujuht Siim-Markus Posti. Foto: Karoliine Aus

Pärnu Sadama korvpallimeeskond pidi Eesti-Läti ühisliigas mullusele meistrile BK Ventspilsile 34 punktiga alla vanduma.

Mäng algas pärnakatele rõõmsates toonides, kui nad Siim-Markus Posti kolmese ja Ernests Kalve kahe tabava vabaviske järel 42sekundise mängu järel 5:0 eduseisu saavutasid.

See äratas vastase ja järgmise kuue ja poole minuti jooksul lubas Läti sats visata suvepealinlastel kaks punkti, vastates ise 20ga. Avaveerandi viimastel minutitel õnnestus Sadama meestel vahet veidi vähendada ja kümneminutise mängu järel oli seis 17:26.

Suure osa teisest veerandist hoidsid Pärnu mehed vahe stabiilsena, aga enne poolajapausile minekut käristas Ventspils selle samm-sammult suuremaks ja sireeni kõlades oli Läti tiimi edu 54:39.

Kolmandal veerandil paisus lätlaste edu 30punktiseks ja neljandal mänguajal vormistasid nad juba võidu, mis kirjutati protokolli numbritega 110:76.

Pärnu tiimi suurimaks korvikütiks kujunes 15 punkti visanud Lauris Blaus. Märt Rosenthal sai kirja 14 punkti, Post ja Kalve 11. Ventspilsile tõid Ronalds Zakis ja pingilt alustanud Maris Gulbis 16 punkti.

Sadama tiimi visketabavus oli 38 protsenti, vastased tabasid 54protsendiselt. Pärnu meeste saagiks langes 28 lauapalli, Ventspilsi mängijad võtsid neid 39.

Pärnu Sadama meeskond on teeninud kolmest mängust kaks võitu ja asub turniiritabelis 15 meeskonna seas kuuendal kohal.

Suvepealinlaste järgmine mäng on järgmisel kolmapäeval võõrsil TalTechi tiimiga, kel kirjas kaotus, mis annab tabelis 14. positsiooni.