Kehra alustas karikasarja raske, Põlva/Arcwood suureskoorilise võiduga

Postimees Sport
Karikavõistluste kaheksandikfinaalis osutus Põlva/Arcwoodi (punases) ja HC Viimsi/Tööriistamarketi mõõduvõtt vägagi ühepoolseks. Foto: Helin Potter / Käsipalliinfo

Kolmapäeva õhtul jätkusid Eesti meeste karikavõistluste mängud käsipallis. Kaheksandikfinaalide avakohtumistes sai HC Kehra/Horizon Pulp&Paper raske 29:25 (15:13) võidu esiliigaklubi HC Tallinn 2 üle. Põlva/Arcwood alistas kindlalt HC Viimsi/Tööriistamarketi 48:21 (25:12).

Esiliiga tunamullune hõbe HC Tallinn 2 võõrustas kümnekordset karikavõitjat HC Kehra/Horizon Pulp&Paperit Viimsi spordihoones ning kohtumine algas väravatevaeselt ja karistusterohkelt. Kümnendaks minutiks oli protokollis rohkem eemaldamisi ja kollaseid kaarte kui väravaid ning mänguseis viigiline 4:4.

Kehralaste 4:1 eduseisust sai pärast Palle Viilu väravat 5:6 kaotussseis ning hoolimata Helvar Kuhi punasest kaardist lisasid Tallinna poolel veel väravaid Jorma Käsper ja Martin Pihlamägi. Olles kaheksa minutit väravata, hakkas tööle Kehragi viskemootor. David Mamporia tabas kolm korda järjest ja Sergio-Silver Kreegimaa viis külalised 10:9 ette.

Tallinn 2 jõudis veel viigini, aga vaheajaks juhtis Kehra 15:13. Kogenud Tarmo Ulla ja Kristjan Järv aitasid pealinlased 36. minutil 16:16 viigini ning jätkus vägagi võrdne heitlus. Heasse viskehoogu sattus üks meeskonna eestvedajatest, 36-aastane Pihlamägi ja tema tabamusest sai Tallinn 2 juhtima 22:20.

Meistriliiga parima snaipri Dmõtro Jankovski puudumisel haaras Kehral liidrirolli teine ukrainlane, Vladislav Naumenko ning tema kaks järjestikust väravat viisid omakorda külalised 53. minutil 25:23 ette. Kolm minutit enne lõppu tegi pikki aastaid Kehrat esindanud Käsper veel 25:26, kuid viimased minutid kuulusid meistriliigaklubile.

Kolme punast kaarti ja 11 kaheminutilist karistust sisaldanud kohtumine lõppes Kehra 29:25 võiduga. Mamporia ja Naumenko viskasid seitse ning Kreegimaa ja Tanel Vilks neli väravat. Vapralt võidelnud esiliigatiimi kasuks tabas Pihlamägi kaheksa, Ulla ja Käsper neli korda.

Eelmisel aastal karikavõistlustel kolmanda koha pälvinud Põlva/Arcwood alustas Mesikäpa hallis kuuekordse karikafinalisti HC Viimsi/Tööriistamarketi vastu võimsalt ja juhtis kümnendaks minutiks 8:2. Viis minutit hiljem tuli Raido Peedomaa tabamusest juba 11:3. Vahe püsis kuniks algas tõeline väravatesadu.

Põlvalased tegid nelja minutiga peamiselt Cristofer Jostovi ja Siivo Soku täpsete visete abil 6:1 vahespurdi ning olid 24. minutil ees 19:7. Poolaja viimase kümne minutiga viskasid kaks meeskonda kokku 16 väravat ning võõrustajatel oli turvaline 25:12 edu. Teisel pooltunnil mängupilt ei muutunud ning Põlva/Arcwood sai suureskoorilise 48:21 võidu.

Peedomaa viskas üheksa, Rasmus Käo kaheksa ning Sokk, Margo Piksööt, Veiko Tigason ja Mihkel Tamm viis väravat. Kaotajatel jäi Arlo Talmari arvele üheksa tabamust, Andreas Kepp lisas neli väravat.