Pärnakad purjetasid Leedus pjedestaalile

Joel Kukk
Finn-klassi svertpaati taltsutav Taavi Valter Taveter pani Leedu regatil oma paremuse veenva ülekaaluga maksma. Foto: Robert Deaves

Pärnu jahtklubi sportlased võitsid Leedus Kaunase veehoidlal traditsioonilisel regatil Sügistuuled neli auhinda.

Optimisti klassis võitis 57 konkurendi seas esikoha Andrias Sepp, teiseks tuli kodus võistelnud Matas Kniubas ja kolmas oli Saaremaa poiss Rico Robert Alliksoo. Martin Rahnel oli 28., Angus Aarna Ant 30., Erico Tent 46. ja Kevin Aus 53.

Sama paadiklassi õrnema soo võistlusel oli parim Felicia Mikhailets Valgevenest, järgnesid tallinlanna Mia Marin Lilienthal ja Kristina Paula Simone Lätist. Pärnu piigadest oli Laura Marii Taggu 15. ja üldarvestuses 18. koha saanud Emma Mia Kaar teenis U12 arvestuses valgevenelaste Justina Mikhailetsi ja Darya Yakimenka järel pronksmedali. Dagne Aasmaa lõpetas regati 35. ja Saskia Toodu 54. kohal.

Finn-klassis pani oma paremuse veenva ülekaaluga maksma pärnakas Taavi Valter Taveter, kes võitis kõik kaheksa sõitu. Poodiumi madalamatele astmetele seilasid leedukad Adomas Janulionis ja Mantas Marozas.

Laser Standardi klassis läks kaksikvõit Valgevene sportlastele: esimeseks tuli Maksim Dziahel ja teine oli Maksim Bahlai. Pärnu noormees Keith Luur sai Eesti parimana kolmanda auhinna.

“Kaunases oli ilm üpris talvine: hommikuti olid paadid jääs ja kõigil kolmel päeval sadas lörtsi,” rääkis Pärnu jahtklubi purjespordikooli peatreener Elise Umb. “Kõik meie noored olid karmides oludes tublid ja on igati ära teeninud pikema puhkuse.”