Superkrossihooaeg lõppes võidukihutamisega ringrajal

Joel Kukk
Superkrossi karikasarja staažikaim võidusõitja Vahur Kupper (nr 37) teenis hooaja kokkuvõttes rahvakrossi klassis esimese auhinna. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossi karikasarja seitsmendal etapil kihutasid auto24ringi nime kandval ringrajal Eesti ja lähinaabrite autosportlased ning paremus selgus kümnes arvestuses.

Esikveoliste autode klassis pani oma paremuse taas maksma Kristofer Lupp (Mitsubishi Colt), teise auhinna teenis Tauri Jaanson (Opel Astra) ja kolmandaks tuli Vladimir Kaelep (Honda Civic). Hooaja kokkuvõttes oli parim Lupp, Jaansonile kuulub teine koht ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas finaaletapi neljandana lõpetanud Eno Kriibi (Volkswagen Golf II).

Tagaveoliste sõidukite RWD arvestuses olid finaaletapil kolm kiiremat Andres Ringo (BMW 320), Vjatšeslav Serov (Ford Sierra RS Cosworth) ja Kris Hahn (BMW 318). Karikasarja võitis Hahn, teise auhinna teenis Silver Viilas (BMW 318) ja kolmandaks tuli Serov.

Vabaklassi avasõidus juhtis võistlust viimase ringini Erko Eriste (Honda CRX), paraku jättis käigukasti rike liidri raja äärde seisma ja esikoha punktid noppis Romet Reisin (BMW 325). Teises sõidus tuiskas Reisin esimesena finišisse ja Gert Kasele (BMW E36) kuulus teine koht. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid Reisinile Kase ja Eriste. Hooaja kokkuvõttes oli taas parim Ainar Arula (Mitsubishi Lancer EVO 6), järgnesid Sten Sander (Subaru Impreza) ja Marko Andreas Muru Honda (Civic Type R).

Rahvakrossi konkurentsis osutus ringrajal kiireimaks Erki Külvi (Honda Civic), Margus Suigusaarele (Opel Astra) kuulus teine ja Vahur Kupperile (Opel Kadett) kolmas auhind. Karikasarja võitis juba mitmendat aastat järjest superkrossi võistlussarja staažikaim sportlane Kupper, madalamad poodiumiastmed kuuluvad Kevin Allikule (Mazda MX3) ja Suigusaarele.

Noorte autosportlaste duellis teenis Honda Civicut taltsutanud Karl-Kenneth Neuhaus nii viimasel etapil kui hooaja kokkuvõttes esimese auhinna ja teiseks tuli Marten Põder (Volkswagen Golf II).

Volgade võidukihutamisel noolisid koore lõunanaabrid: esimeseks tuli Janis Grope, teise koha sai Normunds Dobums ja kolmas oli Ervins Kreicbergs. Autolehe peatoimetaja Kristjan Sooper kihutas avasõidus kolmandana üle lõpujoone, kuid teises sõidus pidi ta leppima viienda kohaga.

Ajalooliste vormelautode võidukihutamisel oli Mondialide arvestuses kiireim Marko Mättik (Estonia 26-9) ja Easteri klassis võitis esikoha Sten Suban (Estonia 21-10). Lada klassis teenis esimese auhinna Läti ringrajaäss Italo Alsins (VAZ 2101).

Seitse ringi kestnud superfinaalis tuiskas esimesena finišisse viimasest reast startinud Lupp, kannul Erki Külvi ja Suigusaar. Seitsme etapi kokkuvõttes võitis esikoha Lupp, teiseks tuli Suigusaar ja kolmandaks Kevin Allik. Pika ja sündmusrohke hooaja lõpetas mehaanikute võidukihutamine. Viis ringi kestnud võistluse võitis kindlalt Kristo Sink (Honda Civic), teise auhinna vääriliselt kihutas Reiko Burket (BMW E36) ja kolmandaks tuli Alar Allik (Mazda MX3). Esikolmikule järgnesid Eero Heljand (Opel Astra), Vadim Andzulis (Opel Calibra) ja Heigo Kriibi (Volkswagen Golf II).

“Superkrossi järgmise aasta võistluskalender on alles koostamisel ja midagi kindlat praegu õelda veel ei oska,” märkis Erki Spordi president Eiki Eriste. “Kui ilmataat lubab, alustame hooaega jäärajal, seejärel sõidame koos kartidega krossi ja suvel üritame lätlastele pakkuda võimaluste piires paar ringrajavõistlust.”