Vaata galeriid! Tartu linnamaratoni lastejooksud murdsid rekordi

Täna oli tähtis päev kõigile noortele jooksusõpradele. Tartu linnamaratoni lastejooksude osavõtjate arv ületas senise rekordi ning tõi rajale palju säravaid silmi.

Vahetult pärast seda, kui kõlas stardipauk Tartu linnamaratoni põhidistantsi (42 kilomeetrit) jooksjatele, kogunesid Vabaduse puiesteele kõige nooremad spordifännid. Lastejooksudele olid oma võsukesi toetama tulnud nii emad-isad kui vanavanemad, sest nii mõnelegi oli see esimene kord linnamaratonil osaleda.

Kell 10 läksid tillujooksus rajale kõige nooremad, alustades kuni 3-aastastest ja lõpetades 7-aastaste jooksusõpradega. Distantsiks oli 450 meetrit ning kokku sibas rajal 2257 jooksusõpra.

Kell 11.10 sai hoo sisse minimaraton, kus tuli läbida eelmisest poole võrra pikem vahemaa ehk 900 meetrit. Rajale läksid vanemad kui 8-aastased jooksjad, keda oli kokku 948. Tartu linnamaratoni lastejooksudel tehti sel aastal rekord – välja sportima tuli kokku 3205 osavõtjat.

Tartu linnamaratoni lastejooksudel tehti sel aastal rekord – välja tuli sportima kokku 3205 osavõtjat.

Ilm oli küll võrdlemisi jahe, aga lapsed ennast sellest häirida ei lasknud. Peaasi, et punase vaibaga kaetud finišikoridor saaks kiiresti ületatud ja vägev medal kaela. Kõige uhkemad olid loomulikult aga lapsevanemad, kes hüüete ja aplausiga oma pisikesi põnne toetasid.

Kaheksas Tartu linnamaraton oli laste spordisarja Tartu Maraton Mini Kuubik viimane osavõistlus.