Pärnu Sadama korvpallimeeskond mängis täna Eesti-Läti ühisliigas teise matši, alistades Rakveres sealse Tarva 74:61.

Tänavu tippseltskonda naasnud Rakvere esimene kodumäng tõi kohalikku spordihalli nii palju rahvast, et veel paar minutit enne avavilet lookles ukse taga pikk järjekord. Poolajaks olid kõik kokku loetud ja neid kogunes märkimisväärne 850. Kodupubliku kahjuks pakkus suvepealinnast külla sõitnud tiim neile mõru õhtu.

Avamängus Liepaja alistanud Tarvas võitis küll esimese veerandaja (20:17), ent poolajaks olid peal suvepealinlased (38:35). Sotid tehti selgeks kolmandal veerandajal, mille Heiko Rannula hoolealused võitsid 24:10. Turniiritabelis troonivad pärnakad nüüd tipus, sest avavoorus alistasid nad 25 punktiga Valmiera.

Täna vedasid Pärnu vankrit jänki Jeremiah Paige ja äsja tiimiga liitunud lätlane Ernests Kalve. Paige, kes avamängus oli külmetushaiguse tõttu pigem tagasihoidlik, viskas nüüd 18 silma, hankis seitse lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu. Läti mees lisas 15 punkti ja kaheksa lauapalli. Sten Saaremäel viskas 11 ja Märt Rosenthal kümme silma.

Rakvere resultatiivsemad olid Rain Veideman (16) ja mullu Pärnu tiimis mänginud Tormi Niits (12).

Pärnu mängib järgmisena kodusaalis, kui kolmapäeval sõidab külla Ventspils.