Maicel Uibo poseeris Doha MMil Eesti lipuga.
Maicel Uibo poseeris Doha MMil Eesti lipuga. Foto: Tairo Lutter

Eesti kümnevõistleja Maicel Uibo kogus Doha MMil isikliku rekordi 8604 punkti ja teenis hõbemedali. «Kui teed tööd ja tulemused lähevad paremaks, siis on see õnnelik hetk. Praegu pole see mulle päris kohale jõudnud, võib-olla kunagi jõuab, võib-olla ei jõua, ma ei tea,» lausus Uibo pärast võistlust. Kuidas võistlus kulges, näeb Postimehe fotoloo vahendusel.

1. ala: Maicel Uibo (vasakul) alustas kümnevõistlust enda kohta korraliku tulemusega, läbides staadionisirge 11,10 sekundiga. Samas jooksus olnud koondisekaaslane Janek Õiglane (paremal) jooksis 100 meetrit esimest korda alla 11 sekundi, saades kirja 10.94. Õiglase kõrval jookseb hiljem maailmameistriks kroonitud sakslane Niklas Kaul. Foto: Tairo Lutter
2. ala: Uibo lendas kaugushüppes kolmandal katsel 7.46 meetri kaugusele. Enne seda sai Uibo avakatsel kirja 7.16, teine katse ei läinud mõõtmisele. Peamine eesmärk sai täidetud ehk jälle korralik tulemus ja vajalikud punktid protokolli. Foto: Tairo Lutter
3. ala: Uibo kogus hoogu. Kuulitõukes kasvasid tulemused katse-katselt. Kui esimesel pingutusel sai Uibo kirja 14.35, siis teisel juba 14.63. Pauk tuli kolmandal katsel – Uibo lennutas esimest korda elus raudmuna enam kui 15 meetri kaugusele. Nüüd on eestlase isiklik rekord 15.12. Foto: Tairo Lutter
4. ala: kõrgushüpe on Uibo trumpala olnud ja trumpäss oli tagataskus ka Dohas. 2.17 meetrit alistus teisel katsel ja Uibo lasi looma välja. 2.20 meetri ületamine tähendanuks Uibo isiklikku rekordit, aga kõik kolm katset sel kõrgusel ebaõnnestusid. Foto: Tairo Lutter
5. ala: Uibo läbis staadioniringi 50,44 sekundiga, mis andis oma jooksus (mille võitis Õiglane) viienda koha. Kõige tähtsam oli asjaolu: avapäeva järel edestas Uibo oma rekordigraafikut 22 punktiga. «Arvan, et see on minu esimese päeva parim skoor tiitlivõistlustel. Millegi üle nuriseda ei ole. Kõik on hästi,» sõnas siis kuuendal kohal olnud Uibo. Foto: Tairo Lutter
6. ala: Uibo koperdas 110 meetri jooksu stardis ja oleks äärepealt kukkunud, aga rabeles keerulisest olukorrast välja ning jooksis isikliku rekordi 14,43. «Tõkkejooks läks natuke nihu, aga polnud hullu,» ütles Uibo. Rekordigraafikuga võrreldes tulid jälle plusspunktid. Foto: Tairo Lutter
7. ala: «Mu lemmikala ei tulnud välja,» lausus Uibo, saades kettaheites avakatsel kirja 46.64. Järgmised katsed maandusid 45.72 ja 45.32 peal. Edu rekordigraafikuga võrreldes oli 53 punkti, aga kettaheites kasvasid Uibo medalivõimalused hoobilt, sest kohta esikolmikus jahtinud Grenada kümnevõistleja Lindon Victor sai nulli ja kanadalane Damian Warner kaotas palju punkte. Foto: Tairo Lutter
8. ala: emotsioonid, emotsioonid, emotsioonid. Just selline on Uibo, kui parandab teivashüppes isiklikku rekordit kümne (!) sentimeetriga. 5.40 meetrit alistus teisel sooritusel. Kui see sai ületatud, tekkis meeldiv lõhn. Medalilõhn oli õhus. Teine alavõit tõstis Uibo paremusjärjestuses kolmandale kohale. Siinkohal tasub märkida: vigastada saanud prantslasest maailmarekordimees Kevin Mayer katkestas esimeselt kohalt. Foto: Tairo Lutter
9. ala: Uibo oli sõiduvees. Avakatsel näitas eestlane 63.83 meetri pikkust odakaart, mis andis järjekordsed plusspunktid rekordigraafikuga võrreldes. Teisel katsel sai Uibo kirja 63.41 ja kolmandal 60.79. Uibo kerkis odaviske järel kümnevõistluse liidriks. Odaviskes segas Uibot haiget teinud õlg: «Ma ei olnud kolm kuud odaliigutusi teinud. Tahtsin järgmistel katsetel juurde panna, aga valu käis läbi. Päris nii kõva mees ei olnud.» Foto: Tairo Lutter
10. ala: päästev finišijoon on alati magus, eriti siis, kui tead, et oled medalikohal. Kaul kandis favoriidikoormat eeskujulikult ja teenis kuldmedali, Uibo ei andnud lähimale jälitajale Warnerile sõnaõigust ja napsas hõbemedali. «200 meetrit enne 1500 meetri jooksu finišit vaatasin, et Kaul on eest läinud, aga taga polnud kedagi,» kirjeldas Uibo finišisirget. «Praegu on mul hea meel, olen enam-vähem ühes tükis finišis. Rekord, medal, varem pole paremini läinud.» Foto: Tairo Lutter