Tartu korvpallurid alustasid eurosarja eelringi töövõiduga

Ville Arike

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna naasmine eurosarja lõppes 78:72 võiduga Joensuu Kataja üle. Eelringist põhiturniirile pääsemiseks piisab nädala pärast võõrsil ka kuni viiepunktilisest kaotusest.

Tasavägises mängus juhtis kord üks, kord teine. Otsustavad sündmused hargnesid viimasel viiel minutil. Seisult 64:65 viis Kregor Hermet kahe kolmese abil Tartu ette 70:66. Ehkki pärast seda eksiti kamba peale real vabavisetel, hoiti initsiatiivi lõpuni - Hermet tabas veel ühe väga tähtsa kaug- ja Robert Valge lähiviske, mõlemad jõudsid 21 punktini.

Tartu peatreener Priit Vene saatis algviisikus väljakule Martynas Mažeika, Robin Kivi, Robert Valge, Hermeti ja Adomas Drungilase. Kataja võõrleegionärid alustasid bravuurselt, tabasid järjest viskeid üle käte ja külalised pääsesid kuue minutiga ette 16:11. Seejärel tabas mitmel korral Robin Kivi ja Tartu juhtis esimeseks väikeseks vaheajaks 19:17. Kivi arvel oli 9 punkti, kogenud liidril Mažeikal aga lausa 4 isiklikku viga...

Teise perioodi hakatuseks viskas Kataja kiirelt kaheksa punkti järjest (seis 19:25, kanadalasest mängujuhilt Jarred Obungbemi-Jacksonilt juba 13 p), ent nagu esimesel veerandil, nii ei lasknud tartlased selgi korral end väikesest mõõnast murda. Pärast seda saadi kaitse tööle, oma laud paremini kontrolli alla ning ülejäänud periood võideti 19:6! Puhkama mindi seisul 38:31, vastaseid korvi all mitmel korral üle mänginud Hermet oli toonud 10 punkti.

Ka kolmas veerandaeg möödus eelmistega sarnases võtmes: esimene pool kuulus Katajale (jõudis viigini 45:45), teine Tartule (viimasele väikesele vaheajale mindi seisul 55:50). Sel perioodil lõpetas Robert Valge neli läbimurret korviga ja jõudis 13 punktini.

Ning viimane veerandki ei toonud midagi uut - ikka esimene pool külalistele ja teine kodumeeskonnale. Hermetit ja Valget toetasid Drungilas 12 ja Kivi 9 punktiga. Kataja resultatiivsemad olid Brandon Walters 19 ja Obungbemi-Jackson 17 punktiga.

Kordusmäng peetakse 9. oktoobril Joensuus.

Enne mängu
Kataja Basket lõpetas mullu Soome meistriliiga põhiturniiri neljandana, kuid langes juba veerandfinaalis konkurentsist. Tänavust hooaega alustati 79:72 võiduga BC Nokia üle.

FIBA Europe Cupi eelringis peetakse kaks kohtumist – täna algusega kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones ja järgmisel nädalal Joensuus. Kahe mängu kokkuvõttes parem meeskond pääseb alagrupiturniirile, kus on ees ootamas Bakken Bears Taanist, Körmendi Egis Ungarist ja Varssavi Legia Poolast.

«Alagrupiturniirile pääs oleks väga tähtis, et noored saaksid aimu, milliseid valikuid elus edasi teha,» tähtsustas tartlaste peatreener Priit Vene. «Paljud ei kujuta ettegi, mida Euroopa korvpalli tase endast kujutab. Eurosarja abil saab laiema maailmaga suurema kontakti. Käisime hooajaeelsel turniiril Itaalias, osa mängijaist sai seal puust ja punaseks selgeks, mida sealne tase tähendab.»