Orienteerujad võistlesid nädalavahetusel Eesti koondistes

Kuido Saarpuu
Orienteeruja Evely Kaasiku
Orienteeruja Evely Kaasiku Foto: Mati Leet

Nädalavahetusel olid Eesti orienteerumiskoondised võistlustules Maailma karikavõistlustel Šveitsis ja juunioride Euroopa karikavõistlustel Prantsusmaal. Mõlemal võistlusel kuulusid Eesti koondisse ka Järvamaa orienteerumisklubi JOKA orienteerujad.

Paul Poopuu orienteerumisklubist JOKA andis teada, et karikavõistluste etappidel oli võistlemas Evely Kaasiku, kes jätkas selle hooaja häid stabiilseid jookse. Lühiraja võistluses tegi Evely enda hinnangul ühe selle hooaja parimatest jooksudest ja saavutas 96 naise konkurentsis 25. koha. "Jooksin ühtlaselt ja stabiilselt ning olulisi suuri vigu ei teinud. Paar väiksemat orienteerumisviga siiski oli. Arvestades konkurentsi tihedust, võis see maksta kümmekond kohta kõrgema tulemuse, sest 15. koht jäi vaid minuti kaugusele,“ ütles Kaasiku.

Järgneval päeval võistledi väljalangemis sprindis, kus Evelyl ei õnnestunud kvalifikatsiooni jooksust edasi pääseda. Lühikese sprindiraja esimeses pooles oli ta edasipääsuks vajalikus esitosinas, ent raja teises pooles Poopuu sõnul kõik ei sujunud ja kaotussekundeid kogunes paarikümne jagu. Edasipääsust jäi lahutama 10 sekundit.

Viimasel võistluspäeval joosti tavapärasel sprindirajal. Naiste A-finaali 3,6 km ja 20 kontrollpunktiga rajal suutis Evely taas teha hea jooksu ning saavutas seekord 26. koha ajaga 16.09.

Kõigil kolmel päeval võidutses orienteerumismaailma naiste esinumber Tove Alexandersson Rootsist.

Juunioride Euroopa karikavõistlustel kuulus koondisse Raiko Marrandi. Prantsusmaal suures kuumuses ja harjumatus kõrguses (üle 1500 m) mägimaastikel peetud võistlustel õnnestus Raikol seekord kõige paremini sprindi võistlus, kus ta saavutas 50. koha.

Maailma karikavõistluste viimased etapid toimuvad otoobri lõpus Hiinas ja noortekoondistel on veel eest võistlus Baltic Junior Cup, kus osalevad seitsme riigi koondised. (JT)