Pärnakas Harri Kullas hoidis Eesti krossisõitjate au kõrgel

Joel Kukk
Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas oli Hollandis Eesti meeskonna edukaim sõitja. Foto: Rauno Kais

Eesti motosportlased Harri Kullas, Tanel Leok ja Priit Rätsep kihutasid Hollandis Asseni rajal aasta prestiižikaimal võistlusel, Rahvuste krossil neljanda koha vääriliselt. Pjedestaali kõrgeima astme hõivasid hollandlased, teiseks tuli Belgia ja kolmandaks Suurbritannia trio. Esikuuikusse mahtusid veel Prantsusmaa ja USA.

Esimeses sõidus esindasid Eestit Leok (Sõmerpalu MK) ja Rätsep (MK Extreme). Paraku ei pääsenud eestlased esimeste seas rajale, Leok lõpetas avaringi kolmandana kümne alguses ja Rätsep päris sõitjaterivi lõpus. Ring-ringilt kohta parandades jõudis MMi karussellil tiirlev Leok lõpuks 13. kohale ja Rätsepa kontole kanti 21. tulemus. Sõidu võitis sloveen Tim Gajser, kannul Hollandi äss Jeffrey Herlings ja hispaanlane Jorge Prado.

Esimese sõidu järel võttis Eesti meeskond 34 punktiga sisse kaheksanda koha. Liidripositsiooni hõivas 12 punktiga Holland, järgnesid võrdselt 23 silmaga Šveits ja Prantsusmaa.

Teises sõidus tulid rajale Pärnu motoklubi krossiäss Kullas ja Rätsep. Superhea stardi teinud pärnakas hoidis esimest kohta enda käes ligemale ringi, seejärel möödus temast hollandlane Glenn Coldenhoff. Järgmistel ringidel pidi meie mees

mööda laskma veel lõunanaabri Pauls Jonassi ja briti Shaun Simpsoni. Rätsep jõudis lõpujoonele 25. kohal. Kullase tubli tulemus kergitas Eesti neljandaks. Hollandlased kindlustasid oluliselt oma liidripositsiooni, Prantsusmaa haaras teise ja Belgia kolmanda koha.

Viimases sõidus tõi Kullas Eestile 12. ja Leok 14. koha punktid. Oma neljanda järjestikuse Rahvuste krossi sõiduvõidu sai Coldenhoff, talle järgnesid Gajser ja Jonass. Väärib märkimist, et eestlased on motokrossihooaja tippsündmusel seni saavutanud neljanda koha vaid korra.