Rakvere alustas hooaega Eesti-Läti ühisliigas üllatusliku võiduga Liepaja üle

Postimees Sport
28.08.2019 Rakvere, Lääne-Virumaa FOTOL: Kontrollmäng korvpall Bc Tarvas vs. OGRE FOTO: Ain Liiva/Virumaa Teataja Foto: Ain Liiva

Eesti-Läti korvpalliliiga pühapäevases esimeses mängus võõrustas BK Liepaja taas meistriliigasse tõusnud Rakvere Tarvast ning mõneti üllatuslikult sai Eesti klubi 81:65 võidu.

Rakvere alustas kohtumist edukalt, kui mindi 16:4 ette ja teise veerandaja alguses juhiti 22:11. Viie minuti möödudes sai lühikese ajaga Egert Haller kaks tabavat kolmepunktiviset kirja ning Liepaja oli jäänud juba 17:34 taha. Poolajaks oli vahe küll 13 punktile vähenenud, ent vaatamata sellele, et Liepaja oli lauavõitluses üle, suudeti vaid üks lähivise (1/11) esimese 20 minutiga tabada.

Kolmas veerandaeg jätkus endiselt Rakvere dikteerimisel ning Rain Veidemani korvide toel kõiguti 20 punkti piirimail. Seisult 43:60 õnnestus Liepajal aga 8:2 spurt teha ja nii viimaseks neljandikuks veel kõik võidulootused alles jätta. Selle võimaluse kustutas aga Veideman ära, kui tõi kuus punkti järjest, ja Devin Lee Harrise neli järjestikust punkti kasvatasid Rakvere edumaa 21-punktiliseks. Guntis Sipolinši kaugviskest vähendas Liepaja vahe veel 18 punktile, kuid viimase nelja minutiga enam imet korda ei suudetud saata.

Rakvere jäi lauavõitluses 33:40 alla, kuid visketabavuses oldi paremad: 46% - 37%. Korvisööte jagas Liepaja rohkem (15:13), aga nende kahjuks rääkis fakt, et mängu jooksul tehti 21 pallikaotust. Külalistel kogunes neid vaid 8.

Rain Veideman kerkis üleplatsimeheks, kes viskas Rakvere eest 24 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 3 korvisöötu. Egert Haller lisas 16, Kristo Saage 12 ning Janis Vahter 10 silma.

Liepaja parim oli Eduards Hazners 19 punkti ja 7 lauapalliga. Arnis Ate nimele jäi 17 punkti ning kaksikduublile lähedal olnud Guntis Sipolinš kogus 9 punkti ja 8 lauapalli.

Päeva teises mängus võtab Pärnu Sadam kell 17:00 vastu Valmiera.