Himki sai VTB Ühisliiga hooaja avamängus raske võidu Zielona Góra üle

Postimees Sport
Stefan Jovic
Stefan Jovic Foto: Sergei Bobylev / Sergei Bobylev/TASS / Scanpix

Täna sai avapaugu järjekordne VTB Ühisliiga hooaeg ning esimeses kohtumises alistas Moskva Himki Poola klubi Zielona Góra 79:75.

Mullune hõbeda meeskond Himki kontrollis kohtumist peaaegu kogu 40 minutit ja avapoolajal suurendati vahe juba kahekohaliseks. Poolakad ei andnud alla ning pikemale pausile mindi Himki 40:31 eduseisus.

Teisel poolajal ei andnud vastastele mingit võimalust ning mitmel korral paisus vahe juba 16-punktiliseks. Kohtumise lõpueel tegid poolakad veel viimase spurdi ja jõuti kolme punkti kaugusele, kuid enamaks võimelised ei oldud.

End suvel vägevalt komplekteerinud Himki edukaimana viskas Stefan Jovic 16 punkti. Teda toetasid Jonas Jerebko ja Jeremy Evans vastavalt 14 ja 12 punktiga. Zielona Góra poolelt säras Drew Gordon samuti 16 punktiga.

Järgmise lahingu peab Himki juba pühapäeval, 29. septembril, kui sõidetakse Tallinnasse külla Eesti meistermeeskond BC Kalev/Cramole.