Serviti murdis teisel poolajal Kehra

LEPM
Hetk tänasest Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper vastasseisust, mis lõppes põlvalaste võiduga. Foto: Helin Potter

Kolmas voor meeste meistriliigas algas kahe kohtumisega kolmapäeva õhtul. Tiitlikaitsja Põlva Serviti alistas põlises vastasseisus kodus HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi 27:19 (11:10) ning HC Tallinn oli võõrsil üle Aruküla/Audentesest tulemusega 28:26 (19:14).

Ajaloos sadu kordi vastamisi olnud ning kahe peale 28-st Eesti meistrikullast 25 võitnud Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper said Mesikäpa hallis väljakule saata praktilised parimad koosseisud. Puudujateks tuli külalistel märkida jalavigastust raviv sünnipäevalaps, täna 28-aastaseks saanud Indrek Normak ja kodumeeskonnal Carl-Eric Uibo.

Kohtumine algas rahulikus tempos, ent mõlemapoolsete pallikaotuste ja valesöötudega. Peaosadesse tõusid väravavahid – häid tõrjeid tegid nii Eston Varusk kui Viktor Nikolajev, mõlemad peatasid ka ühe vastase karistusviske. Henri Sillaste viskas võõrustajate kasuks küll avavärava, aga peagi viis Anton Borovski kehralased 3:1 juhtima.

Järgmised kümme minutit visati väravaid kordamööda, kuniks 18. minutil viis Kehra uus ukrainlasest mängujuht Vladislav Naumenko külalised 8:5 ette. Serviti peatreener Kalmer Musting proovis muutust tuua vahetustega, kuid palli väravaraamidesse saamine tundus pikalt liiga keerulise tegevusena.

Kaotusseisus 6:9 jäi Serviti vähemusse, aga võitis selle perioodi ning 28. minutil viigistas Sillaste kiirrünnakust seisu, 10:10. Kolm sekundit enne poolajavilet viis Ülljo Pihus kodumeeskonna 11:10 juhtima. Teise pooltunni algul kasvatas Henri Hiiend vahet, ent ründevastutuse võtnud ukrainlased Naumenko ja Dmõtro Jankovski seadsid jalule viigi.

Kui Janar Mägi 41. minutil järjekordse viigiseisu, 15:15 tabloole sättis, ei ennustanud miski järgnenut. Tosinaminutilise "minimatši" võitis Serviti 10:1! Pidurdamatusse hoogu sattusid kogenud Sillaste ja Kristjan Muuga, kes tabasid nii äärelt, kiirrünnakutest kui kavalalt joonele lõigates.

Kehra jäi rünnakul Serviti agressiivse kaitse ja müürina seisnud Varuski vastu hätta ning tiitlikaitsja sai 27:19 võidu. Sillaste viskas üheksa, Muuga neli ning Mathias Rebane ja Stanislav Holodjuk kolm väravat. Kehra kasuks tabas Naumenko viis, Mägi, Jankovski ja Uvis Strazdinš neli korda.