Sander Luik lõpetas hooaja kuldse duubliga

Joel Kukk
Pärnu motoklubi võidusõitja Sander Luik (613) pani lõppenud hooajal oma paremuse maksma kahes harrastajate karikasarjas. Foto: Alari Jüriöö

Harrastajate motokrossi Top200 võistlussarja viimasel etapil Maardus selgusid ühtlasi Eesti karikavõitjad ja päeva lõpetas Tõnu Lille meeskondlik mälestussõit.

Harrastajate konkurentsis oli finaaletapil kiireim Priit Palatu Sõmerpalu klubist, järgnesid Ivo Laur (Linnamäe MK) ja Markus-Taiyo Toiger (Motoextreme). Pärnu motoklubi värvides kihutav Sander Luik kogus seitsmenda koha punktid, millest piisas, et karikasari võita. Teiseks tuli Laur ja kolmas oli Palatu. Väärib märkimist, et Luik oli nädal varem kindlustanud endale MX hobiklassis 2019. aasta Eesti karikavõidu.

Üle 50aastaste seenioride klassis pidi Paikuse motoklubi raudvara Aivo Rabbi tunnistama Maardus vaid Reio Engmani (MK Lääne) nappi paremust ja kolmas oli Ranno Soots (MK AEX). Hooaja kokkuvõttes võitis Eesti karika Andrus Kiskonen Kohilast, teise auhinna teenis venelane Maksim Bublikov ja kolmanda koha vääriliselt kihutas Rabbi.

Kiireimate tsiklimeeste MX A-klassis võitis Eesti karika Indrek Mägi (Mägi Racing), üle 40aastastest veteranidest oli parim Avo Ärm (Kohila MK) ja naiste karikavõitjaks tuli Teele Raja (HRC Racing Team).

Võistkondlikus Tõnu Lille mälestussõidus osutus edukaimaks tiim, kuhu kuulusid eri klubidest Raja, Hugo Nork, Martin Michelis ja Reio Engman.