Harri Kullas pani Inglismaal oma paremuse maksma

Joel Kukk
Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas võitis mainekal sarivõistlusel MX National ülekaaluka esikoha. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi värvides kihutav Harri Kullas võitis Suurbritannias krossisarja MX National viimasel etapil Foxhilli rajal kahe sõidu kokkuvõttes esikoha.

Avasõidus pidi pärnakas tunnistama Elliot Banks-Browne’i nappi paremust ja kolmandaks tuli Jake Shipton. Gert Krestinov klubist Motoextreme jõudis finišisse 16ndana.

Teises sõidus pani Kullas edukale sarja kena punkti, võites esikoha Shiptoni ees. Kolmandana tuiskas lõpujoonele Lewis Tombs ja Krestinov sai 14. koha.

Etapi kokkuvõttes oli 47 punktiga parim Kullas, järgnesid Shipton 42 ja Tombs 38 silmaga. Krestinov teenis 14 koha eest 19 punkti.

MX Nationali sarja võitnud Kullas oli endale kindlustanud meistritiitli juba enne finaaletappi, teise pjedestaaliastme hõivas Tombs ja kolmanda Mel Pocock. Krestinovile kuulus hooaja kokkuvõttes kuues koht.