Serbia alistas Sloveenia ja krooniti võrkpalli Euroopa meistriks (2)

Võrkpalli Euroopa meistrivõistluste finaalis alistas Serbia 3:1 (25:19, 16:25, 18:25, 20:25) Sloveenia. Serbia tuli Euroopa meistriks kolmandat korda riigi ajaloos.

Avageimis näitasid paremat mängu sloveenid. Seisult 13:12 tegid rohesärgid 6:2 spurdi ning Serbia enam ohtlikuks ei saanudki.

Teises geimis pani Serbia varakult oma paremuse maksma. Seisult 6:5 teeniti  kuus punkti järjest ja sloveene enam järele ei lastudki.

Kolmandas geimis Serbia domineerimine jätkus. Sloveenid suutsid mängus püsida kuni seisuni 10:13, kuid siis läks Serbia oma teed. 6:2 vahespurt viis Serbia 19:12 ette ja geimivõit oli vormistamise küsimus.

Neljas kolm oli analoogne kolmandaga. Sloveenid jõudsid Serbiaga sammu pidada seisuni 11:12, kuid seejärel läks Serbia taas oma teed. Serblaste 7:2 vahespurdile sloveenidel enam vastust ei olnud ja EM-tiitli saatus oli otsustatud. Serbia võitis geimi 25:20 ja mängu 3:1. Serbia koondis krooniti Euroopa meistriteks nagu ka serblannad eelmisel kuul peetud naiste võrkpalli EMil.

Värskete Euroopa meistrite resultatiivseim mees oli Aleksandar Atanasijevic 22 punktiga. Uros Kovasevic toetas võistkonda 20 punktiga. Sloveenide parimana tõi Klemen Cebulj 15 silma.

Enne mängu:

Sloveenia mäng finaalturniiril on paranenud mäng-mängult. Alagrupiturniiril kaotati 0:3 Venemaale ning üllatuslikult 1:3 Põhja-Makedooniale. Kahest lüüasaamisest hoolimata teeniti alagrupis teine koht ja pääs play-offi. Kaheksandikfinaalis mindi kokku Bulgaariaga, kes alistati 3:1. Seejärel tuli veerandfinaalis sloveenidele taas vastu Venemaa, kellele kord juba kaotatud oldi.

Eelmisest kohtumisest õiged järeldused teinud sloveenid alistasid kodupubliku toel Venemaa üllatuslikult 3:1 ning sammusid turniiril muudkui edasi.  Mängus finaalpääsme eest tuli sloveenidele vastu maailmameister Poola, kuid heasse hoogu sattunud väljakuperemehed sellest ei heitunud – tugev vastane alistati 3:1 ja pääs Pariisis peetavasse finaali oli kindlustatud. Väikeriik Sloveenia jaoks ei ole EMi finaalikoht midagi harukordset. EM-tiitli eest mängiti ka 2015. aastal, kui jäädi alla Prantsusmaale.

Serbia jaoks möödus alagrupiturniir ilma igasuguste probleemideta. Alagrupis teeniti viis võitu ja loovutati vaid üks geim. Ka kaheksandikfinaal Eesti alagrupikaaslase Tšehhiga serblastele probleeme ei valmistanud – tšehhidest saadi jagu 3:0. Edasi serblaste teekond nii muretu polnud. Veerandfinaalis Ukraina vastu läks serblastel vaja viit geimi, kuid viimase geimi 15:9 võit viis edasi Serbia. Ka poolfinaal Prantsusmaa vastu kujunes viiegeimiliseks, kuid otsustava geimi võitsid serblased taas kindlalt 15:7.