Tipphetked: Väikeriigi muinasjutt! Sloveenia alistas Poola ja jõudis võrkpalli EMil finaali (1)

Võrkpalli Euroopa meistrivõistluste esimeses poolfinaalis alistas Sloveenia koduväljakul Poola 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23). Finaalis kohtuvad sloveenid täna peetava Prantsusmaa - Serbia poolfinaalpaari võitjaga.

Avageimis pääsesid poolakad kohe 9:4 ette ning paistis, et mäng väljakuperemeestega kujuneb maailmameistritele sama lihtsaks nagu kõik eelnevad kohtumised. Ometi oli 11 000-pealise kodupubliku ees mänginud sloveenidel vastus varrukast võtta ja sama kiirelt jõuti seisuni 11:11. Edasi kulges geim punkt-punkti mängus, mille Sloveenia lõpuks Tine Urnauti servide abil enda kasuks kallutas.

Teine geim möödus äärmiselt tasavägiselt, kus vahe vaid korra kolmepunktiliseks paisus. Sloveenid omasid küll seisul 24:23 geimpalli, kuid otsustavaid punkte mängis Poola kindlamalt ja 26:24 geimivõit kuulus neile.

Kolmandas geimis pääses Sloveenia 8:7 eduseisult nelja punktiga juhtima (13:9) ning poolakaid enam järgi ei lastudki. Eriti hästi toimis Sloveenia blokk: sulustamisest teeniti neli punkti ning vastased hoiti 28%-lise rünnakuresultatiivsuse peal.

Neljas geim oli kui teise geimi analoog, kuid teistsuguse lõpplahendusega. Väga tasavägises geimis oli suurim vahe  ainult kaks punkti, kuid seekord sai Sloveenia oma tahtmise. Michael Kubiak lõi seisul 24:23 servi võrku ja Sloveenia võitis geimi 25:23 ja mängu 3:1.

Võitjate resultatiivseim oli kogenud nurgaründaja Tine Urnaut 18 punktiga (+10), Klemen Cebulj lisas 15 (+8). Poolat hoidis mängud Wilfredo Leon, kes tõi 22 punkti (+11).

Sloveenia on Poolale EMidel komistuskiviks osutunud varemgi. 2015. aastal sai Sloveenia Poolast jagu veerandfinaalis. 2017. aastal Poolas toimunud EMil kustutas Sloveenia kodumeeskonna lootused kaheksandikfinaalis.

Sloveenia jõudis riigi ajaloos finaali teist korda. 2015. aastal jäädi kullamatšis alla Prantsusmaale, kes võib vastu tulla ka sel korral.

Prantsusmaa kohtub täna teises poolfinaalis Serbiaga. Kell 22.00 algavast kohtumisest teevad otseülekande Postimees ja Kanal 12.

Mäng täispikkuses järelvaadatav:

Enne mängu:

Võrkpalli EMil tegi üllatuse 2015. aasta hõbe Sloveenia, tõugates veerandfinaalis välja tiitlit kaitsta üritanud Venemaa 3:1.Poola sai veerandfinaalis jagu Saksamaast 3:0.

Teises poolfinaalis, mis algab reedel kell 21.50, lähevad vastamisi Serbia ja Prantsusmaa. Serbia alistas veerandfinaalis 3:2 Ukraina, Prantsusmaa oli 3:0 üle Itaaliast.