Johannes Sikk tuli duatlonis Eesti meistriks

Johannes Sikk (poodiumi esikoht)
Johannes Sikk (poodiumi esikoht) Foto: Facebook: Jüri Suurkivi

Kuressaares selgusid täna Saaremaa duatloni raames, mis on ühtlasi Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistlus, Eesti meistrid. Meestest võitis esimest korda tiitli Johannes Sikk, naistest osutus parimaks alles juunioride klassi kuuluv Merili-Mai Kivimets, kirjutab jooksja.ee.

Kui mitmel varasemal aastatel on Saaremaa duatloni korraldatud Kuressaare tervisepargis ja selle läheduses, siis täna anti start Kuressaare linnastaadionil. Võistluse korraldaja spordiklubi Stamina juhi Urmo Raiendi sõnul möödub tänavu 25 aastat parvlaev Estonia hukust, mis andis mõtte duatlon tagasi tuua sinna, kus see esimest korda 1995. aastal toimus. Põhistarti tuli kohale 71 osalejat, nii palju ei ole neid varasematel aastatel olnud. Koos laste, noorte ja eakatega küündis tänane osalejate arv 167ni.

Kuressaare linnuse ümber ja selle lähistel jooksid sportlased kaks ringi, läbides esimesel etapil kokku 5 kilomeetrit. Staadionile jõudsid jooksudistantsilt kahekesi koos Henry Räppo ja Johannes Sikk. 20,6 km pikkusele rattaetapile läks esimesena Räppo, edestades konkurenti kolme sekundiga. Kolmandal kohal olnud Hans Korman kaotas juba 49 sekundiga. Naistest hoidis kindlalt liidripositsiooni Merili-Mai Kivimets.

Rattasõit edenes kõige paremini Johannes Sikul, kes Henry Räpost möödus ja tõusis liidriks. Rattaetapilt tulles kasvas Siku edumaa Räpo ees 37 sekundile. Kolmandaks pedaalis end pärast esimest jooksuetappi alles 7. kohal olnud Villu Vakra, kes kaotas liidrile 1.27. Veel jooksudistantsi esimesel poolel koos Siku ja Räpoga jooksnud Hans Korman taandus rattasõiduga 4. kohale, jäädes liidrist maha juba 1.35.

Viimaselt 2,5 km pikkuselt jooksuetapilt jõudis esimesena Kuressaare linnastaadionile finišisse Johannes Sikk, kellele kuulub ka duatloni Eesti meistritiitel ja Kristjan Raiendi nimeline Saaremaa duatloni rändkarikas. Tema koguaeg kolme etapi kokkuvõttes 57.05. «Plaanisin algul hoida Henry taha, et vaadata, mis ta rajal teeb ning vastavalt sellele end paigutada. Rattaetapi algul vaatasin, mis tempoga ta peale läheb. Mulle tundus sobiv,» rääkis Sikk Jooksjale.

Teise ringi algul vaatas ta, et võiks proovida kriiremini sõita. «Proovisingi. Ega ma kohe ei näinud, kas ta tuli kaasa või mitte, aga kolmanda ringi algul nägin, et vahe oli juba sees,» ütles Sikk. Nii ei pidanud ta viimasele jooksuetapile minnes suurt muretsema võidu vormistamise pärast. «Minu jaoks tuli võit kerge üllatusena, sest varem ei ole ma Henryle suurt vastu saanud, võib-olla viis aastat tagasi Saaremaal õnnestus.»

Henry Räpol tulid viimase jooksuetapiga mõned sekundid kaotust lisa ja nii kuulus talle Eesti meistrivõistluste hõbemedal ajaga 57.50 (+45). «Pärast Valenciast triatloni U23 Euroopa meistrivõistlustelt tagasitulekut jäin haigeks. Ei oleks pidanud täna võistlema. Jooksu vorm oli hea, aga rattasõiduks jõudu ei olnud,» tunnistas Räppo. Kliimamuutus ilmselt tegi talle ära, sest +26 kraadi pealt sattus ta +1 kraadisesse Eestisse. Timmitud organism ei pidanud sellele vastu ja kohe järgmisel päeval Eestisse tulles tabas Räpot haigus. Ometi hooaeg ei ole tal veel läbi ja oktoobris stardib ta triatloni Euroopa karikaetapil Türgis.

Hans Korman suutis end Saaremaal jooksuetapil tagasi kolmandale kohale võidelda, tasuks talle pronksmedal tulemusega 59.12 (+2,07).

Naistest võitis juba mitmendat korda duatloni Eesti meistritiitli üldarvestuses 28. kohal lõpetanud, kuid alles juunioride klassi kuuluv Meril-Mai Kivimets ajaga 1:09.25. Teisele kohale tuli Anneli Lind 1:11.13 (+1.48). Pronksmedal kuulus mulluse Saaremaa duatloni võitjale Merli Randojale ajaga 1:12.37 (+3.12).

«Noored tulevad peale ega midagi teha ei ole. Enne võistlust juba teadsin, et esikoht on silmapiiril. Pingutasin ikka, et hea aeg saada ja treenerile head meelt valmistada. Päris tugev tuul puhus rattaetapil. Samas tagantuulega tuli isegi kasuks, sai päris hästi sõita. Kurvid on minu jaoks rasked, mida esines päris palju. Jooksus tundsin end hästi, see ala istub mulle kindlasti paremini,» lausus Kivimets.

Loe refereeritud artiklit jooksja.ee kodulehelt.