Saarepeedi jooksul sündis rajarekord

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Saarepeedi mägede jooksul oli 85 osalejat. Number ühe all startinud Olavi Allase tuli ka jooksu võitjaks. Foto: KÄDI SALME

Vihmasest ilmast ja libedast rajast hoolimata püstitas Eesti parimate keskmaajooksjate sekka kuuluv Olavi Allase laupäeval Saarepeedi mägede jooksul uue rajarekordi. Endisest rekordist oli ta kiirem täpselt ühe sekundi võrra.

Viie kilomeetri pikkusel mägisel ja tehnilisel rajal oli Allase lõpuaeg 16.24. Teiseks tuli Karel Hussar ajaga 16.42 ning kolmandaks Eestis Enn Selliku tiimis treeniv Etioopia jooksja Mohammed Kalil Nedi ajaga 17.19. Etiooplane oli esimene välismaalane, kes on Saarepeedi mägede jooksul startinud,

Naistest oli parim Minna Kelk, kel võttis viie kilomeetri läbimine aega 20 minutit ja 30 sekundit.

Teiseks tuli sünnipäevalaps Sille Puhu ajaga 22.38 ning kolmanda koha sai vaid 11-aastane Mia Lii Kaigas ajaga 23.19.

Jooksu lõpetas 85 jooksjat.

Saarepeedi jooks oli neljast jooksust koosneva Viljandi valla seeriajooksu viimane etapp. Ehkki Allase võitis neist jooksudest kolm, peale Saarepeedi ka Kolme Tamme ja Holstre-Paistu jooksu, siis üldesikohta ta ei saanud, sest talvisel Staieri jooksul ta ei osalenud.

Viljandi valla seeriajooksu võitis täna viiendaks tulnud Aaron Kais. Naistest võitis seeriajooksu Evelin Terro, kes Saarepeedi jooksu lõpetas samuti viiendana.