Toimetas Indrek Raudkivi
Rangers'i poolkaitsja Glen Kamara (sinises).
Rangers'i poolkaitsja Glen Kamara (sinises). Foto: Andrew Milligan / PA Wire/PA Images

Kui Norwichi ründaja Teemu Pukki on Inglismaa Premier League`i käesoleva hooaja üks kuumemaid nimesid, siis eile jalgpalli Euroopa liigas peetud avaringi matšis Glasgow Rangersi ja Feyenoordi vahel säras Šoti klubi ridades Soome koondise teine supertäht Glen Kamara.

Meeskondade treenerite pingil istusid vanad rivaalid sajandivahetuse Inglismaa meistrisarjast, Rangersit juhendav endine Liverpooli keskväljamees Steven Gerard ja Hollandi klubi peatreener Jaap Stam, kes aastatel 1998–2001 oli Manchester Unitedi keskkaitsja.

Šoti klubil oli 10. minutil võimalus penaltist juhtima minna, kuid meeskonna kapten James Tavernier põrutas palli posti kaudu reklaamtahvlitesse. Mäng jätkus koduväljakueelist nautiva Rangersi dikteerimisel ning ligi veerand tundi pärast ebaõnnestunud 11 meetri karistuslööki lõikas soomlane Glen Kamara Feyenoordi söödu vahelt, andis kohe oma väljakupoolelt filigraanse passi Liverpoolist laenul olevale Sheyi Ojole, kes tippis paar jooksusammu ning paugutas palli Feyenoordi võrku. Tulemusega 1:0 Glasgow kasuks mäng lõppeski.

82. mänguminutil vahetas Gerard soomlase küll pingile, kuid Ibroxi staadioni ligi 50 000 pealtvaatajat aplodeerisid imelise mängu teinud Kamarale.

Teises Euroopa liiga G-grupi mängus alistas FC Porto šveitslaste Young Boysi 2:1.