Poola lõpetas alagrupiturniiri kuiva võiduga Ukraina üle

Poola koondislane Piotr Nowakowski
Poola koondislane Piotr Nowakowski Foto: Adam Starszynski / imago images / Newspix

Võrkpalli Euroopa meistrivõistlustel lõppesid Eesti alagrupis mängud ning viimases voorus võttis Ukraina vastu mänginud Poola meeskond selge 3:0 võidu.

Kohtumises ei tekkinud mingit pinget ning valitsev maailmameister Poola andis Ukrainale geimides vastavalt 17, 16 ja 15 punkti. Sellega kaotas Poola alagrupiturniiril vaid ühe geimi ja seda Eesti võrkpallikoondisele.

Teises kohtumises alistas põnevuslahingus Montenegro 3:2 Tšehhi, kuid montenegrolased vajasid edasipääsuks kahe punkti asemel kolme.

Montenegro alustas võimsalt, kui taas pingeliseks kujunenud avageimi suutsid montenegrolased 25:23 oma kasuks pöörata. Tšehhi leidis kohe ka vastuse, kui teises geimis ei antud vastastele mingit võimalust ja mänguseis viigistati 25:14 geimivõiduga.

Montenegro teadis, et edasipääsuks on nüüd vaja mõlemad geimid endale võtta ja algus tehtigi vägev, kui kolmanda geimi 25:22 võiduga säilitati lootust. Tšehhid purustasid selle kiiresti ning viigistasid taas ja nende jaoks oli põhieesmärk ehk kaks punkti saavutatud.

Viimane geim oli siiski võitluslik ja enne EMi täielikuks autsaideriks peetud Montenegro suutis selle 15:13 võita. Tegemist oli väikeriigi jaoks teise võiduga EMil.

Seega said selgeks ka edasipääsejad, kelleks on Poola, Holland, Ukraina ja Tšehhi. Koju pidid sõitma Eesti ja Montenegro.