Kehra käsipallurid avasid Tapa vastu võiduarve

Margus Martin
, reporter
Tapalaste üks kogenumaid mängumehi Mihkel Koppelmann (nr 10) teenis matšis Kehraga kolm kaheminutilist karistust ja eemaldati tagatipuks väljakult. Foto: Ain Liiva

Eesti käsipalli meistriliiga teises voorus tunnistas Spordiklubi Tapa kolmapäeval võõrsil HC Kehra/Horizon Pulp & Paper tiimi 27:19 (poolaeg 12:11) paremust.

Tuliselt kulgenud avapoolaja järel mindi vaheajale võõrustajate üheväravalises eduseisus 12:11. Seejuures aitasid vahe minimaalseks kahandada poolaja kolmel viimasel minutil SK Tapa eest skoorinud Rait Ageni, Marten Saar ja Aleksander Oganezov.

Teise poolajal alguses ei õnnestunud tapalastel kuidagi oma mänguvankrit vedama saada ning järjest neli väravat visanud HC Kehra libises eest. Kättevõidetud eduseisu nad enam ei loovutanud ja tasuks kirjutati Eesti mullusele pronksiklubile tabelisse hooaja esimene võit.

Matši protokollile pilku heites näis, et Kehras peetud matš oli justkui tõeline kirgede torm: kohtunikud jagasid kahe meeskonna peale kokku 15 kaheminutilist karistust ning eemaldasid tagatipuks kolm mängijat: kaks Kehra ja ühe Tapa poolelt.

Tegelikkuses aga mingit möllu ega mäsu polnud. "Protokolli vaadates avaneb muidu teine pilt, kui oli tegelikkuses. Mingit kirgede tormi polnud, vaid hoopis kohtunikud olid kuidagi väga lahked," kõneles SK Tapa treener Aron Jaanis.

Tema sõnul pole mängust rääkida rohkem, kui ainult esimesest poolajast. "Nagu skoorgi näitas, siis saime nende positsioonirünnakute pidurdamisega kenasti hakkama. Teisel poolajal olime ise ründamisega ja väravate viskamisega hädas," märkis Jaanis ja lisas, et lõppseis räägib iseenda eest. "Ise olime kehvad. Kolkal [väravavaht Mikola Naumil] polnud samuti kõige parem päev," lisas treener.

Hooaja teiseks mänguks kaks välispallurit, venelasest väravavahi ja ukrainlasest mängujuhi meeskonna rivistusse lisanud Kehra parimad olid Dmytro Yankovskyi seitsme, Sergio-Silver Kreegimaa kuue ja Uvis Strazdinš viie väravaga. Tapalaste edukaimad olid Martin Adamson ja Rait Ageni võrdselt viie tabamusega.

Kahe vooru järel on meistrivõistlustel ainukesena täisedu käsipalliklubil Viljandi HC, kes mullu esinelikust sootuks välja jäi. Viljandlased alistasid viimati Aruküla/Audentese tiimi 27:14 (16:5). Tiitlikaitsja Põlva Serviti vandus samal ajal 22:27 (12:11) alla esimeses voorus tapalaste vastu mõru pilli alla neelanud HC Tallinn meeskonnale.

Pealinnaklubi kangelaseks kerkis tiimiga värskelt käed löönud SK Tapa kasvandik ja rahvuskoondise raudvara Kaspar Lees, kelle visatud viis väravat aitasid lõpetada põlvalaste 18-mängulise võiduseeria.

Meistrivõistluste kolmandas voorus kohtub SK Tapa 26. septembril kodusaalis Viljandiga.