Tanel Leok lõpetas maailmameistrivõistlused viieteistkümnendana

Tanel Leok
Tanel Leok Foto: Eesti motospordi föderatsioon

Motokrossi maailmameistrivõistluste viimane etapp toimus sellel nädalavahetusel Hiinas. Ainsa meie sõitjana oli seal võistlemas A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leok, kes MXGP klassis 13. koha sai. Tänu viimasel etapil teenitud punktidele tõusis Leok hooaja kokkuvõttes 15. kohale.

MXGP klassi esimest sõitu alustas Tanel Leok viieteistkümnenda koha piirimailt. Sõidu jooksul pääses ta paarist konkurendist veel mööda ning finišise jõudis Leok korralikul kaheteistkümnendal kohal. Sõitu asus stardi järel juhtima Glenn Coldenhoff (Holland, KTM), kellele esimesed ringid pakkus kõva konkurentsi Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha). Seewer võttis liigselt riske ning kukkus ja langes esikoha konkurentsist välja. Sõidu lõpus püüdsid liidri kinni Jeffrey Herlings (Holland, KTM) ja Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Hooaja lõpus suurepärasesse vormi tõusnud Coldenhoff sellest ennast aga häirida ei lasknud ning võttis ikkagi esikoha. Herlings lõpetas sõidu teisena ja Gajser kolmandana.

Teine sõit kulges Leokil sarnaselt esimese sõiduga ja finišisse jõudis ta kolmeteistkümnendal kohal. Sarnaselt avasõidule läks alguses kohe liidriks taas Coldenhoff, kuid sel korral Herlings teise kohaga tema seljataga leppida ei kavatsenud. Herlings lubas kaasmaalasel enamuse sõidust juhtida, kuid kaks ringi enne sõidu lõppu asus ta liidriks ning võttis esikoha. Coldenhoff lõpetas sõidu teisena ja Jeremy Seewer kolmandana.

Etapi kokkuvõttes tuli Tanel Leok seitsmeteistkümne punktiga 13. koha. Tänu viimasel etapil teenitud headele punktidele tõusil Leok sarja kokkuvõttes lõpuks viieteistkümnendaks (198 punkti). Hiina etapi võitis 47 punktiga Herlings, teine oli 47 punktiga Coldenhoff ja kolmas 38 punktiga Seewer.

MX2 klassis võitis viimase etapi 50 punktiga Jorge Prado (Hispaania, KTM), teise koha sai 42 punktiga Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM) ja kolmanda koha 40 punktiga Calvin Vlaanderen (Holland, Honda).