Korvpalli maailmameistriks krooniti Hispaania

Toimetas Indrek Raudkivi
Maailmameister Hispaania koondis, mille koosseisus koguni kuus katalaani.
Maailmameister Hispaania koondis, mille koosseisus koguni kuus katalaani. Foto: HOW HWEE YOUNG / EPA/Scanpix

Hiinas lõppenud meeste korvpalli maailmameistrivõistluste finaalmängus oli Hispaania kindlalt 95:75 üle Argentiinast. Hispaanlased tulid maailmameistriks teist korda.

Argentiina, kes oli tulnud esimestel maailmameistrivõistlustel 1950. aastal Buenos Aireses esimeseks maailmameistriks ja võitnud 2002. aastal hõbeda, ei suutnud terve mängu vältel Hispaania vahvat kaitset lahti muukida.

Teist korda tulid maailmameistriks juba 2006. aastal maailmameistrivõistlustel kuldmedali kaela saanud 34aastased Marc Gasol ja Rudy Fernandez.

Avaveerand kulges Hispaania domineerimisel. Argentiinlastel hoolitses skoori eest peamiselt Nicolas Brussion, kes tõi esimesel veerandajal 8 punkti ning tabas viskeid väljakult sajaprotsendiliselt. Esimesed kümme minutit hispaanlastele 23:14.

Teisel veerandil tihendas itaallase Sergio Scariolo juhendatav Hispaania kaitset, tegi võimsad viis vaheltlõiget, võttis 26 lauapalli argentiinlaste 15 vastu ja suurendas poolajaks vahe 12 punktile 43:31. Scariolo hoolealuste vahel jagunes skoor väga võrdselt, ainsana ei saanud platsil käinutest kätt valgeks Victor Claver.

Teisel poolajal lisasid kuningriiklased veelgi gaasi ning kasvatasid vahet kolmanda veerandaja lõpuks ligi 20 punktiliseks 66:47. Tänu Hispaania hirmsale kaitsele oli Argentina meeskonna visketabavus mannetu 30 protsenti, lõuna-ameeriklaste staar Luis Scola ei tabanud väljakult ainsatki üheksast teele saadetud viskest.

Neljanda veerandaja alguses pingutasid argentiinlased ennastsalgavalt ja kui mängida jäi kuus ja pool minutit, oli vahe vähenenud 12 punktiliseks. Lähemale nad enam ei jõudnud.

Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 95:75.

Argentiinlaste resultatiivsem oli Gabriel Deck 24 ja hispaanlastel Ricky Rubio 20 punktiga.

2019. aasta MMi sümboolne viisik: Bogdan Bogdanovic (Serbia), Evan Fournier (Prantsusmaa), Ricky Rubio (Hispaania), Marc Gasol (Hispaania), Luis Scola (Argentina). Maailmameistrivõistluste  MVPiks (kõige väärtuslikum mängija) nimetati Ricky Rubio.

Hispaania tuli maailmameistriks koosseisus: Ricky Rubio, Llull Sergio, Rudy Fernandez, Pau Ribas, Victor Claver, Xavi Rabaseda, Javier Beiran, Pierre Oriola, Juan Hernangomez, Marc Gasol, Willy Hernangomez.