Korvpalli MM: Serbia lõpetas turniiri võiduga Tšehhi üle

Bogdan Bogdanovic
Bogdan Bogdanovic Foto: THOMAS PETER / REUTERS / Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistlustel mängiti täna viienda koha lahing ning turniiri eel suursoosikuks peetud Serbia alistas Tšehhi

Kohtumine algas väga võrdselt ning nagu tavaks saanud juhtis Tšehhi vägesid taas Tomaš Satoransky, kes oma mängujuhtimisega Serbiale kõvasti peavalu valmistas. Serblased ise patustasid mitmete pallikaotustega, mis ei lasknud neil vahet sisse teha.

Kui avaveerand lõppes seisuga 20:20, siis juba teisel neljandikul hakkas oma mängu peale suruma Tšehhi, kes mitmete kaugvisete toel haaras poolajapausiks 50:41 eduseisu.

Riietusruumist naastes oli väljakul justkui teine Serbia koondis, kes lustis Bogdan Bogdanovici eestvedamisel väljakul mõnuga. Viimaseks neljandikuks oli Serbia seitsme punktilise edu kätte võidelnud.

Tšehhide liider Satoransky oli viimasel veerandil ilmselgelt väsinud ning Serbia paisutas edu lausa 18-punktiliseks ning mängu saatus oli otsustatud. Tšehhi küll jõudis lõpueel 9 punkti kaugusele, kuid enamaks võimelised ei oldud.

Üleplatsimeheks kerkis Serbiale 31 punkti toonud Bogdanovic, teda toetas perfektse visketabavusega 14 punkti kogunud Nikola Milutinov. Tšehhi edukaimana viskas Martin Peterka 14 punkti.

Serbia lõpetas MM-turniiri seega viiendal kohal ning rahul võivad olla ka Tšehhid, kes võimsa kuuenda koha said.