Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Jõhvi rahvajooksu jõudsid sel aastal Mark Abner Tallinnast, Dmitri Aristov Kohtla-Järvelt ja Muhhamed Nedi Etioopiast. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

Laupäeval 34. korda toimunud Jõhvi rahvajooksu võitis tallinlane Mark Abner kohtlajärvelase Dmitri Aristovi ees - nad mõlemad suutsid jätta selja taha  etiooplase Mohhamad Nedi.

Tänavusel Jõhvi rahvajooksul oodatud Keenia ja Etioopia maavõistlus jäi ära, kuna kahel eelmisel aastal Jõhvi võitnud keenialane Ibrahim Mukunga otsustas viimasel hetkel ümber Kuremaa järve  jooksu kasuks, kus võitjat ootas 500 euro suurune auhind, mis oli 150 euro võrra suurem kui Jõhvis. Teise koha eest Kuremaal pidi aga Mukunga leppima sama suure auhinnarahaga nagu maksis Jõhvis esikoht ehk 350 eurot.

Eesti jooksukuulsuse Enn Selliku jooksukooli esindav etiooplane Muhhamed Nedi, kes on kolm aastat tagasi maratoni jooksnud kiiremini kui 2:20, oli Jõhvis platsis, kuid jäi alla kahele Eesti jooksjale, Mark Abnerile ja Dmitri Aristovile, kes alles kuus päeva tagasi jooksis Tallinnas maratoni ja tuli Eesti meistrivõistlustel neljandaks.

Klubi Treeningpartner esindav Mark Abner võitis ajaga 31.02 edestades klubikaaslast Aristovi ligemale poole minutiga. Jõhvi pargis enam kui kolm kilomeetrit enne lõppu porises kohas kukkunud Aristovil õnnestus distantsi lõpuosas pressida  mööda etiooplasest, kes jäi finišis temast maha kuue sekundiga.

Naistest läks ajaga 38.48 võit Moonika Pillile Rakverest, kes oli 39 sekundit kiirem jõhvilanna Hillevi Velbast. Kolmanda koha sai Saina Mamedova Sillamäelt.