Tarvas marssis koduse karikaturniiri finaali

Isukalt Rakvere Tarva vormis tegutsenud Egert Haller (palliga) oli kodumeeskonna üks efektiivsemaid pallureid, panustades kümne punkti ja kuue lauapalliga. Foto: Ain Liiva

Reedel algas Rakvere spordihallis hooajaeelne korvpalli karikaturniir Tarvas Cup, kus sellel aastal on lisaks võõrustajate Rakvere Tarva meeskonnale konkurentsis Pärnu Sadam, KTP-Basket Soomest ning Oklahoma Outlaws USA-st.

Mõlemad poolfinaalid kujunesid suureskooriliseks. Esimeses vastasseisus alistas Pärnu Sadam viigiliselt 44:44 lõppenud avapoolaja järel tiimi Oklahoma Outlaws lõpuks 106:92.

Ameeriklased alustasid oma turneed Eestis vaid kuue mängijaga, ent suutsid sellest hoolimata pakkuda Eesti mullusele pronksimeeskonnale südi vastupanu.

Võitjate parematena viskasid Jeremiah Daniel Paige 23, Siim-Markus Post 15, Robert Benjamin Marberry 14 ning Väike-Maarjast sirgunud Sten Saaremäel 13 punkti. Lauris Blaus ja Karl Martin Kask lisasid kumbki 12 punkti. Kask võttis maha samuti 11 lauapalli.

Nädala eest Tallinna Kalev/TLÜ eest Kadrinas Karude karikaturniiril väljakul käinud Hendry Engelbrecht oli sedapuhku Rakveres selga pannud suvepealinna meeskonna valge mänguvormi. Kundast pärit palluri kontosse kanti kuue ja poole minutiga kaks punkti.

Devin Harris tõi kaotajatele 32 punkti, hankis kaheksa lauapalli ja andis kuus korvisöötu. Tilford Thornton lisas 22 ja Britt Hammons 20 punkti. Viimane võttis maha ka 12 lauapalli.

Teise poolfinaali esimesed minutit näitasid ilmekalt Rakvere Tarva pallurite suurt mängunälga. Oma esimese treeningmatši just rakverlaste vastu pidanud KTP-Basket jäi kohe alguses taha ega saanudki enam ohtlikuks: väljakuperemehed juhtisid avaveerandaja järel 32:19 ja läksid poolajapausile 59:35 eduseisul. Otsustava veerandaja alates olid tablool numbrid 81:55. Lõppskoorina märgiti protokolli Tarva 102:78 paremus.

Suuremateks skooritegijateks kerkisid Kristo Saage 20, Janis Vahter 19 ja Rain Veideman 16 punktiga. Nädalapäevad koos rakverlastega harjutanud keskmängija Thomas Hamilton IV tõi napi seitsme minutiga kaheksa punkti ja hankis kaks lauapalli.

KTP-Basketil olid rohkem sõiduvees nende leegionärid Dyron Wesley ja Kevin Langford, kes viskasid mõlemad 17 punkti. Joonas Lehtoranta toetas kaaslasi 16 punktiga.

Laupäevases finaalis kohtuvad seega kell 13 Rakvere Tarvas ja Pärnu Sadam ning kolmanda koha saatuse selgitavad kaks tundi varem KTP-Basket ja Oklahoma Outlaws.