Vaprus korraldas Levadia duublile varajase jõulupeo

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Pärnu Vapruse väravavaht Hendrik Vainu pidi täna oma selja tagant võtma välja kuus palli. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskond korraldas esiliiga 28. voorus külla sõitnud FCI Levadia U21 tiimile varajase jõulupeo, kinkides vastastele mitu lihtsat väravat, mis andis pealinlastele lõpuks 6:1 võidu.

Tallinna meeskond asus kohtumist juhtima 18. minutil, kui vasakult äärelt karistusala nurga lähistelt saatis pommlöögi pärnakate väravasse Anton Krutogolov.

Poolaja viimasel kolmandikul avas Vaprus aga kingikoti: kõigepealt mängis Vapruse puurivaht Hendrik Vainu palli lühikese sööduga vastase jalale ja värava ette jõudnu Erik Utgofil polnud raske seda võrku toimetada. Seejärel eksis oma värava lähistel söödumänguga pärnakete kaitseliin ning Krutogolov sai paariteistkümnelt meetrilt teele saadetud järjekordse pommlöögiga kirja oma teise tabamuse.

Poolaja viimastel minutitel elavnes Vapruse mäng ja tasuks sündis väravgi, kui Kristen Saarts ennast otsajoonelt läbi keerutas ja palli värava ette sokutas ning Georg Grahv selle võrku suskas.

Teise poolaja alguses jätkas Vaprus aga kingituste jagamist: Levadia mängijad said pärnakate karistusala juures kätte nõrga söödu ja Artjom Komlov lükkas palli penaltipunkti lähistelt väravasse.

Poolaja keskel lõi Kolmlov teisegi värava, mille järel mäng veidi rahunes. Kolm minutit enne lõpuvilet pidid pärnakad siiski veel ühe palli võrgust välja võtma, kui vahetusest sekkunud Aleksei Šved Vapruse värava ees meestesumma jäänud mänguvahendi värava poole toksas ja see Vainu jalge vahelt sihtmärgini jõudis. See jäigi kohtumise viimaseks ning lõpuvile kõlades oli tablool Vapruse jaoks mõru skoor 1:6.

Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt tunnistas mängujärgses intervjuus, et kui varasemates selle hooaja mängudes pole suutnud vastased mängijate lihtsaid eksimusi nii valusalt karistada, siis täna Levadia ei andestanud. „Täna andsime neli väravat individuaalsetest eksimustest,” märkis ta.

„Levadial on tase olemas,” tunnistas Midenbritt pealinlaste kindlat üleolekut. „Oleme praegu tugevuselt esiliiga tasemel võistkond ning võime kõiki võita ja kõigile kaotada.”

Paar viimast nädalat on Vaprusele kurvad olnud, sest kolmest mängust pole teenitud punktigi.

„Ega me pärast sellist kaotust kokku ei kuku, aga mängijate peades peaks häirekell tööle hakkama. Hooaeg on pikk olnud ja meil hakkab tekkima väsimus, aga peame oma sisu uuesti üles leidma,” ütles pärnakate peatreener.

Vaprus jäi 51 punktiga turniiritabelis teisele kohale, ent mängu vähem pidanud lähimal jälitajal FC Flora U21 meeskonnal (50 punkti) on võimalik pärnakatest juba ülehomme mööduda ja FC Elval (46 punkti) on šanss pühapäeval Vaprusele kandadele astuda.

Vapruse järgmine mäng on järgmisel neljapäeval kodus FC Elvaga.