Korvpalli MM. Suur üllatus: Prantsusmaa lülitas suurfavoriit USA konkurentsist!

Rudy Gobert (palliga)
Rudy Gobert (palliga) Foto: Ye Aung Thu / AFP

Korvpalli maailmameistrivõistlustel nähti teist päeva järjest suur üllatust, kui eile langes konkurentsist Serbia meeskond, siis täna läks sama teed USA, kes alistus Prantsusmaale 79:89.

Kohtumise algus oli ülimalt kompiv ja väga palju eksiti vabadelt kohtadelt. Kumbki meeskond oma paremust esimesel veerandil maksma ei pannudki ning pärast 10 minutit oli mäng 18:18 viigis.

Teisel veerandil said püssi paukuma ka mõlema meeskonna liidrid, USA ridu vedas nooruke Donovan Mitchell ja Prantsusmaa poolelt haaras juhtohjad Evan Fournier. Poolajapausile läksid meeskonnad Prantsusmaa 45:39 juhtimisel.

Peale pikemat puhkust läks USA lühikese koosseisuga peale, et võtta mängust välja prantslaste hiiglane Rudy Gobert. Nii tuldigi mängu tagasi, kui pöörasesse hoogu sattus Mitchell, kelle arvele oli enne viimast veerandit kogunenud juba 29 punkti.

Viimast veerandit alustati USA 66:63 eduseisult ja kõik näis minevat nende tahtmist mööda, kuid Prantsusmaa ei olnud oma viimast sõna öelnud. Kolmik Fournier-Gobert-Frank Ntilikina näitasid võimasalt hambaid.

Ameeriklaste rünnak jooksis tihti korvialla kokku, kus ootas neid Goberti pikk käsi, mis viskeid takistas. Prantslased tegutsesid seevastu meeskondlikult ja see tõi ka edu. Vabavisete virr-varris näitasid prantslased kindlust ning nii jõutigi poolfinaali, kus neid ootab ees Argentina.

Võimsa korvpalli ajalooga USA jäi viimati MM-il poolfinaalist välja 2002. aastal ning tegemist oli üldse Prantsusmaa esimese võiduga USA üle.

Mängu parimaks kerkis prantslaste poolelt Fournier 22 punktiga. Gobert lisas võimsa kaksikduubli 21 punkti ja 16 lauapalli. Üleväljameheks tõusis USA eest 29 punkti visanud Donovan Mitchell.