Järelvaadatav: Eesti kaotas Tšehhile 0:3 (5)

Postimees Sport

Eesti koondis pidas võrkpalli EM-finaalturniiril kolmanda kohtumise, Tšehhile jäädi alla 0:3 (18:25 32:34 26:28). Eesti jätkab turniiril võiduta, kaotatud on kõik kolm senist mängu. Tänase mängu avageim kuulus kindlalt võimsalt servinud Tšehhile. Teine geim oli oluliselt tasavägisem ning Eesti suutis tõrjuda koguni 10 vastaste geimpalli, võitu siiski kätte ei saadud. Kolmandas geimis oli meie koondisel endal kasutada kolm geimpalli, kuid otsustavatel punktidel olid taas vastased kindlamad ja vastu tuli võtta kuiv kaotus.

Teleintervjuu Robert Tähega:

Intervjuu abitreeneri Alar Rikbergiga:

Enne mängu:

Eesti vollemehed alustasid suurvõistlust hirmtugeva Poola vastu, kes on ühtlasi valitsev maailmameister. Visalt võidelnud Eesti suutis teenida isegi geimivõidu, mis viigistas tol hetkel mänguseisu, kuid edasine matš jätkus suuresti poolakate dirigeerimisel. Vägeva esituse järel tuli maarjamaalastel vastu võtta 1:3 kaotus, kuid mängupilt andis lootust järgmisteks kohtumisteks, kus tulid/tulevad vastu Poolast eeldatavalt nõrgemad esindused.

Järgmisena heideldi Montenegroga, kes mängib EM-finaalturniiril esimest korda ajaloos. Enne mängu julgeti selgelt välja öelda, et eesmärk on ainult võit ning paberil tunduski, et niisama udujuttu ei räägita - võta näpust. Vastasseisu lõpuks säras spordiareeni tulikirjal Montenegro 3:0 võit (23:25, 28:30, 23:25).

Tšehhi näol on tegemist riigiga, mille võrkpalli rahvuskoondise trofeekapp on täis erinevaid tunnustusi. EMilt on nopitud aja jooksul kolm kuldmedalit ja neli hõbemedalit. Kaks aastat tagasi Taanis toimunud võistlusel saavutati lõppkokkuvõttes seitsmes koht. Tänavust turniiri on alustatud kaotusega Ukrainale, omavaheline mõõduvõtt lõppes 1:3 kaotusega.