Korvpalli MM. Sensatsioon: Argentina lülitas veerandfinaalis Serbia konkurentsist (1)

Luis Scola
Luis Scola Foto: YE AUNG THU / AFP / SCANPIX

Korvpalli maailmameistrivõistluste esimeses veerandfinaalis lülitas Argentina konkurentsist turniiri üheks favoriidiks peetud Serbia tulemusega 97:87.

Argentina alustas kohtumist vägevalt, kui esimesel veerandil alustati kohe kaugvisete tabamist. Lõuna-Ameerika meeskond suutis kätte võidelda 14:7 algedu, mille Serbia suutis siiski avaveerandi lõpuks tasamängida.

Kui teise veerandi alguses sai Serbia ka korra juhtima, siis Argentina sellest ennast heidutada ei lasknud ning Madridi Reali tagamängija Facundo Campazzo eestvedamisel läksid argentinlased poolajapausile ikkagi 54:49 eduseisus.

Paljud ootasid, et Serbia teeb peale pikemat mõtlemisaega suured korrektuurid mängus ning hakkab oma tahtmist peale suruma, siis nii ei läinud. Mitmete kaugvisete toel hoidsid argentinlased kindlalt juhtohje, aga vahe oli sulanud minimaalseks, sest viimast 10 minutit alustati Argentina 68:67 juhtimisel.

Serbia sai viimast korda juhtima veel kohe viimase veerandi alguses, kui tabava kaugviske sooritas Marko Guduric. Sealt läks Argentina omateed ning Serbia peatreener Aleksandar Đorđević võttis oma tähtmängija Nikola Jokici lõpueel isegi väljakult ära.

Argentina eduvalemiks oli meeskondlik mäng ning väga hea tabavus kaugvisetel, kui 44% tabavusega sopsati 12 kolme punkti viset. Serbial oli sama näitaja 8 kaugviset 29% täpsusega.

Tänase mängu sangariteks tõusid Argentina poolel Facundo Campazzo ja 39-aastane vanameister Luis Scola. Scola panustas võitu 20 punkti ja Campazzo arvele kogunes 18 punkti ja 12 resultatiivset söötu. Serbiat ei päästnud ka Bogdan Bogdanovici 21 punkti.