Kanepi langes WTA edetabelis esisajast välja, Kontaveit tegi väikse tõusu

Carl-Robert Puhm
Kaia Kanepi sai maratonlahingus Tatjana Maria vastu võidu ning võib raskelt tulnud edu üle rõõmustada Foto: AL BELLO / AFPScanpix

Kaia Kanepi kaotas täna avaldatud WTA edetabelis 27 kohta ja paikneb nüüd 109. tabelireal. Eesti esireket Anett Kontaveit tegi väikese tõusu ja kerkis 19. kohale. Uueks esireketiks tõusis taas Ashleigh Barty.

Kanepi langus edetabelis on tingitud  eestlanna esitusest lõppenud US Openil. Eelmisel aastal neljandasse ringi jõudnud Kanepi piirdus sel korral teise ringiga, mis tähendas 170-punktilist kadu.

Anett Kontaveit tõusis sel nädalal küll kahe koha võrra, kuid eestlannat ootab ees raske kuu. Eesti esireketil on eelmise aasta septembrist kaitsta 640 edetabelipunkti ( sh 580 punkti eelmise aasta Wuhani turniiri finaalkoha eest).

Uueks WTA edetabeli liidriks tõusis taas Ashleigh Barty, kes kerkib tabeliliidriks karjääris teist korda. Varasemalt juhtis austraallanna edetabelit selle aasta 24. juunist kuni 11. augustini. Senine liider Naomi Osaka kukkus tabelis neljandaks.

Suure tõusu tegi ka Ameerika lahised võitnud kanadalanna Bianca Andreescu, kes kerkis edetabelis 10 kohta ja kerkis viiendale positsioonile.