Soome suur võimalus: Armeenia alistas suureskoorilises mängus Bosnia

Armeenia koondis fäänidega võitu tähistamas
Armeenia koondis fäänidega võitu tähistamas Foto: Anton Vaganov / REUTERS

2020. aasta jalgpalli Euroopa meistrivõistluste J-alarupis alistas Armeenia 4:2 Bosnia ja Hertsegoviina koondise.

Armeenia pääses koduväljakul juhtima juba kolmandal minutil, kui Henrih Mhitarjan armeenlased 1:0 juhtima viis. 10 minutit hiljem oli külalistel vastus olemas, täpne oli Edin Dzeko.  66. minutil viis Mhitarjan taas Armeenia juhtima, kuid neli minutit hiljem oli tablool taas viik, 2:2 seisu seadis sisse Amer Gojak. Hovhannes Hambardzumjan suutis 77. minutil taaskord kodumeeskonna juhtima viia ja seda seisu enam käest ei andnud. Üleajal lõi veel omavärava bosnialane Stjepan Loncar ja Armeenia teenis 4:2 võidu ning tabelisse kolm punkti.

Armeenia tõusis J-alagrupis 9 punktiga kolmandale kohale. Bosnia langes tänase kaotuse järel neljandaks, bosnialastel on tabelis 7 punkti. J-alagrupi liider on Itaalia 15 punktiga, teist kohta hoidval Soomel on koos 12 punkti. EMile pääsevad iga alagrupi kaks parimat. Täna kell 21.45 võõrustavad soomlased just Itaalia koondist.

Lisaks soodsale seisule EM-valikturniiril on soomlastel võimalik finaalturniirile pääseda ka läbi Rahvuste liiga. Juhul kui valikturniiri lõpp peaks soomlastel ebaõnnestuma, mängitakse 2020. aasta märtsis Rahvuste liiga C-tasandi play-offi, kust neljast meeskonnast parim EMile pääseb.