Postimees Sport

Tallinnas toimuv traditsiooniline jooksunädal jõudis viimase vaatuseni ehk maratonini. Tallinna maratoni valitsesid täielikult Keenia jooksjad.

Maratoni võidu võttis Keenia jooksja Josphat Leting, kes läbis distantsi ajaga 2:12.04 Teisele kohale tuli Letingi kaasmaalane Bernard Cheruyiot Sang, kaotades võitjale 1.05 ning kolmandaks samuti Keenia jooksja Joseph Kyengo Munywoki, kes kaotasid võitjale 1.28. Esimesed kuus lõpetajat olid kõik Keenia jooksjad.

Parima eestlasena lõpetas Raido Mitt seitsmendal kohal joostes välja aja 2:26.52. Eesti arvestuses oli teine Raivo Alla, kes lõpetas üldarvestuses kaheksandana ja kolmas Rauno Jalla, kes üldarvestuses lõpetas kümnendana.

Ka naiste arvestuses oli esikolmik Keenia jooksjate päralt - Pamela Rotich võitis maratoni ajaga 2:32.16. Talle järgnesid Rebecca Korir, kaotades üheksa sekundit ning Ruth Matebo kaotades 6 minutit ja 11 sekundit. Eesti meistriks krooniti Marion Tibar, kes läbis maratoni ajaga 2:50.08. Üldarvestuses andis see 49. ja naiste arvestuses 5. koha.

Poolmaratoni võitis Keenia jooksja Evans Cheruiyot ajaga 1:00.29, talle järgnes iisraelane Maru Teferi ja Burundi sportlane Olivier Irabaruta. Roman Fosti oli parima eestlasena neljas, ajaks 1:04.53. Eestlannadest oli parim Jekaterina Patjuk, kes oli üldarvestuses 40. ja naiste arvestuses 11. lõpuajaga 1:18.58.

TULEMUSED

Enne maratoni:

Pühapäeva, 8. septembri hommikul kell 9 algas klassikaline 42,195 kilomeetri pikkune maratonijooks ning kell 10.15 läksid poole lühemale distantsile poolmaratonist osavõtjad.

Mõlema distantsi start ja finiš on Viru väravate juures. Tänavuse maratoni ja poolmaratoni rada viib jooksjad Kalamaja, Pelgulinna, Haabersti, Kopli ja Rocca al Mare kanti ning Stroomi rannapargi teedele. Maratonist osavõtjad saavad joosta ka läbi Tallinna loomaaia ning Õismäe raba läbivatel uhiuutel kergliiklusteedel. Südalinna naastakse mööda Kopli ja Suurtüki tänavat, Rannamäe teed ning Mere puiesteed kuni Viru väravate juures asuva finišini.