Eesti võrkpallikoondis kaotas viimases kontrollmängus tugevale Bulgaariale (2)

Carl-Robert Puhm

Eesti meeste võrkpallikoondis pidas eile viimase Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri eelse kohtumise.  Tallinnas võõrustati Euroopa tippu kuuluvat Bulgaaria koondist ja vastu tuli võtta 1:3 kaotus

Esimese geimi kaotas Eesti kindlalt 16:25. Eestlased jäid eelkõige hätta bulgaarlaste võimsate servidega.

Teises geimis viigistasid eestlased seisu, kui teeniti 25:21 geimivõit.

Kolmanda geimi võitis Bulgaaria 25:21.

Neljandas geimis pööras Bulgaaria otsustavatel punktidel geimi enda kasuks. Külalised võitsid geimi 28:26 ja mängu 3:1.

Enne mängu:

Bulgaaria koondis on tugevaim vastane, kellega Eesti mehed tänavu jõudu katsunud. Bulgaarlastel on ette näidata sel kümnendil Euroopa meistrivõistlustelt kaks neljandat kohta (2013 ja 2015). 2017. aasta EM lõpetati kuuenda kohaga. Möödunud aastal teeniti koduselt MMilt 11. koht.

Bulgaaria saabus Tallinnasse oma parimas koosseisus eesotsas diagonaalründaja Tsvetan Sokoloviga, kes tuli tänavu Civitanova Lube ridades Meistrite liiga võitjaks. Esimeses kontrollturniiri raames peetud kohtumises alistasid bulgaarlased Valgevene koondise 3:1 (29:27, 25:23, 20:25, 25:20)

Ka meie koondis oli avamängus Valgevenest üle 3:1 (25:17, 29:31, 25:19, 32:30).

Eesti koondise jaoks on tegu viimase mänguga enne 13. septembril algavat EM-finaalturniiri.