Korvpalli MM: Serbia näitas Itaaliale koha kätte

Bogdan Bogdanovic
Bogdan Bogdanovic Foto: China Stringer Network / Reuters / Scanpix

Korvpalli maailmameistrivõistluste D-alagrupi viimases kohtumises läksid vastamisi Euroopa suured Serbia ja Itaalia. Stabiilselt eduseisu kasvatanud serblased võtsid kindla 92:77 võidu.

Enne kohtumist oli selge, et D-alagrupist lähevad edasi 16 parema sekka nii Itaalia kui ka Serbia, aga just need meeskonnad selgitasid omavahel alagrupi võitja. Praeguse turniirisüsteemi järgi lähevad järgmisesse vooru, aga võidud ja kaotused kaasa, seega oli tänasel kohtumisel väga suur kaal edasiseks turniiriks.

Serbia alustas vägevalt, kui mitmete kaugvisete toel võeti 28:23 avaveerandi võit. Poolajaks suurendati Bogdan Bogdanovic juhtimisel edu juba kahekohaliseks, kuid poolajapausile mingi 50:42 Serbia edus.

Kolmas veerand algas tormiliselt, kui Itaalia suutis Danilo Gallinari eestvedamisel vahe kahepunktiliseks vähendada. Pikalt ei lasknud serblased itaallastel pidutseda ning kiiresti lükati järgmine käik sisse ning enne viimast veerandit oli Serbia edu taas 13 punkti.

Viimasel veerandil enam Itaalia ohtlikuks ei osutunud ja Serbia võttis kindla 92:77 võidu. 35 minutit platsil rüganud Bogdanovic viskas 31 punkti, teda toetas Nikola Jokic 16 punktiga. Itaalia parim oli tähtmängija Danilo Gallinari 26 punktiga.