Korvpalli MM: suursoosik USA teenis lisaajal ülidramaatilise võidu. Kreeka sai üllatuskaotuse Brasiilialt

Usa-Türgi
Usa-Türgi Foto: / ZUMAPRESS.com

Hiinas toimuvate korvpalli maailmameistrivõistluste E-alagrupis sai Ameerika Ühendriigid ülipõnevas mängus lisaajal 93:92 jagu Türgist. F-alagrupis alistas Brasiilia üllatuslikult 79:78 Kreeka koondise.

Turniiri suursoosikud ameeriklased teenisid tänase päeva keskses kohtumises ülinapi võidu Türgi koondise üle. Tasavägise mängu viimane minut algas viigiseisul 79:79. Donovan Mitchell tegi rünnakul pallikaotuse ning Ersan Ilyasova upitas järgnenud Türgi rünnakul möödaläinud viske sisse. Türgi pääses kahega ette (79:81), kuid viimane sõna jäi ameeriklastele. Khris Middleton eksis kolmepunktiviskel, kuid Kemba Walker sai ründelaua ja 0,1 sekundit enne lõppu tehti Jason Tatumile kolmepunktijoone taga viga. Tatum tabas esimese, eksis teisel, kuid realiseeris kolmanda. Lisaaeg.

Lisaaja viimasele rünnakule läksid ameeriklased ühepunktilises kaotusseisus, kuid tegid pallikaotuse ja ebasportliku vea. Kõik kaardid olid türklastel, kuid Dogus Balbay eksis mõlemal vabaviskel. Seejärel tegid ameeriklased uue vea ja türklane Cedi Osman viskas taas kaks vabaviset mööda. USAl tekkis võimalus kiirrünnakuks ja Khris Middelton teenis kaks vabaviset. Ameeriklane realiseeris mõlemad ja USA pääses ühega ette. Mängida jäi 2,1 sekundit. Viimane lahendus jäi Ilyasova kanda, kes eksis kolmepunktiviskel ja Ameerika Ühendriigid teenis 93:92 võidu.

USA koondise parim oli Khris Middleton 15 punktiga, Kemba Walker lisas 14 silma. Türgi resultatiivseim oli Ersan Ilyasova 23 punkti ja 14 lauapalliga.

Tänase päeva teises trilleris alistas Brasiilia üllatuslikult Kreeka. Teise veerandaja keskel 17 punktiga juhtinud Kreeka koondis lasi kolmandal veerandajal brasiillased järgi. Neljanda veerandaja viimasele minutile läks 5 punktilises eduseisus vastu juba Brasiilia. Kreeklastel tekkis veel variant, kui mängujuhil Kostas Sloukasel oli võimalus viia mäng lisaajale. Kreeklasel oli kaks sekundit enne lõppu (seisul 79:76) kasutada kolm vabaviset, kuid Sloukas eksis viimasel sooritusel ja Kreeka sai ühepunktilise kaotuse. Brasiilia parim oli Anderson Varejao 22 punkti ja 9 lauapalliga.  Leandrinho Barbosa ja Alex Garcia lisasid 13 silma. Kreeka suurim korvikütt oli Georgios Printezis 20 punktiga. Turniiri suurim staar Giannis Antetokounmpo panustas 13 punkti ja nelja lauapalliga