Kyrgios süüdistas kaotuses staadionivalgustust

Toimetas Indrek Raudkivi
Nick Kyrgios kaotas US Openi kolmandas ringis venelasele Andrei Rublevile kolmes setis Foto: Adam Hunger / AP/Scanpix

US Openi tenniseturniiri kolmandas ringis pidi Austraalia tennisist Nick Kyrgios tunnistama venelase Andrei Rublevi paremust 6:7 (5), 6:7 (5), 3:6. Paraku tegeles väga andekaks mängijaks peetav, kuid pahapoisi imidžiga Kyrgios matši vältel rohkem kohtunike ja väljakuvalgustuse süüdistamise, kui oma mängu parandamisega

Juba pärast kolmandat geimi võttis Kyrgios meditsiinilise pausi ning palus füsioterapeudil endale silmatilku panna, sest Arthur Ashe`i tenniseareeni valgustus olevat liiga ere.

Tenniseväljakul rohkelt õiendamisega kuulsust võitnud 24-austraallane ütles, et mängis sisuliselt pimesi.

«Pärast servil palli õhku viskamist ei näinud ma 30 sekundit mitte midagi. Lihtsalt oletasin, et kus mänguvahend olla võib ning üritasin pallile pihta saada,» selgitas Kyrgios pärast mängu.

Kuid see polnud veel kõik. Kyrgios ropendas ja vandus pidevalt ning joonekohtunik tegi talle selle kohta märkuse. Seejärel nõudis Kyrgios matši peakohtunikult Eva Asderakilt too joonekohtunik eemaldada, väites, et ta pole ainsatki vandesõna öelnud.

«Ma ainult mainisin, et ma ei näe midagi,» ütles Kyrgios.

Pärast vahejuhtumit põmmutas maailma edetabelis 30. kohta hoidev Kyrgios neli ässa järjest ning võitis geimi vaid 48 sekundiga!

End meelelahutajaks mitte tennisemängijaks kutsuval Kyrgiosel jätkus pärast matši siiski häid sõnu ka Rublevi kohta. «Ta mängis hästi ja agressiivselt, ma ei tundnud end kordagi väljakul mugavalt. Kuid kindlasti ei mänginud ma täna kaugeltki sellist tennist, milleks võimeline olen,» lisas austraallane.

Kyrgiost võib oodata ATP eetikreeglite rikkumise pärast Cincinnati ja New Yorgi turniiridel kuni 12 kuuline võistluskeeld.