Dener Jaanimaa alustas hooaega Ukraina superkarikavõiduga

Dener Jaanimaa (palliga)
Dener Jaanimaa (palliga) Foto: Noah Wedel / imago images / Noah Wedel/Scanpix

​Pärast kaheksat aastat Saksamaal sel suvel Ukraina tippklubi Zaporožje HC Motoriga liitunud Eesti koondislane Dener Jaanimaa alustas uues meeskonnas tiitlite võitmist. Hooaja esimeses ametlikus mängus alistas Motor kohaliku konkurendi Zaporožje ZTR-i 29:21 (15:11) ning pälvis viiendat aastat järjest Ukraina superkarika.

Kohaliku alaliidu korraldusel viidi kaks Zaporožjes baseeruvat meeskonda superkarikat välja mängima enam kui 500 kilomeetri kaugusele Brovarõ linna. Jaanimaa alustas rünnakul Motori algkoosseisus, moodustades võimsa tagaliinikolmiku koos leeduka Aidenas Malašinskase ja mullu Euroopa Meistrite liigas 87 väravat visanud valgevenelase Boriss Puhovskiga.

ZTR sai alguses paremini minema, kuid seitsmendal minutil algatas Jaanimaa oma esimese ametliku Motori-väravaga vahespurdi, vähendades vahe 3:4 peale ning 18. minutil tabas eestlane jälle, tehes nüüd juba eduseisuks 11:5. Pärast kaheminutilist karistust 22. minutil Jaanimaad avapoolajal rohkem platsile ei saadetud, pausile mindi Motori juhtides 15:11.

Teisel pooltunnil põgenes Motor peagi turvalisse eduseisu ja viimased kuus Ukraina meistritiitlit võitnud klubi pallurid tõstsid pea kohale ka superkarika 29:21 võiduga. Jaanimaa sekkus teisel poolajal põgusalt vahetusest, tema arvele jäigi kaks tabamust. Motori ja kogu mängu resultatiivseim oli 33-aastane Malašinskas kaheksa väravaga.

Meistrite liigas kuulub Motor tugevasse B-alagruppi ning alustab mänge 15. septembril võõrsil mulluse finalisti Veszpremi HC Telekomi vastu. Lisaks osaleb Ukraina meister sel hooajal SEHA-liigas, kus järgmisel nädalal ees kohtumised Meistrite liiga tiimidega – Prešovi HC Tatraniga võõrsil ja eelmise hooaja kontinendi parima klubi Skopje RK Vardariga kodus.