Euroopa meeskonnad alustasid korvpalli MM-i võidukalt

Postimees Sport
Poola korvpallikoondis
Poola korvpallikoondis Foto: Ju Huanzong / imago images / Xinhua

Kaua oodatud korvpallipidu sai lõpuks avalöögi ning edukas päev oli kõikidel Euroopa meeskondadel, kes tunnistasid vaid võite.

MM-i avamängus kohtusid Angola ja turniiri suursoosik Serbia. Väga võimsalt komplekteeritud serblased ei andnud Angolale mitte mingit sõnaõigust ja võtsid ülivõimsa 105:59 võidu. Võitjate edukaimaks korvikütiks kerkis Bogdan Bogdanović 24 punktiga.

Serbiast pooltundi hiljem alustas oma turniiri Poola korvpallikoondis, kellele astus vastu Venezuela meeskond. Pärast võrdset avaveerandit panid poolakad oma paremuse maksma ning hoidsid kogu kohtumise vältel stabiilselt kahekohalist edu. Lõppresultaadiks näitas tabloo Poola 80:69 võitu. Michal Sokolowski kostitas Venezuelat 16 punktiga.

Kõige keerulisem oli lahing Venemaa rahvuskoondisel, kes pidas maha võitlusliku mängu Nigeeriaga. Kuni lõpuhetkedeni polnud selge, kes selles vastasseisus peale jääb, kuid venelased näitasid viimasel minutil vabavisetel kindlat närvi ning see tõi neile ka väärtusliku võidu. Mikhail Kulagin viskas Venemaa parimana 16 punkti.

Vägevat viskekontserti näitas Hiina sõitnud publikule Itaalia koondis, kes võttis Filipiinide vastu lausa 108:62 võidu. Saapamaa pallurid tegid sotid selgeks kohe avaveerandil, mis võideti koguni 37:8. Kõigile võrdselt mänguaega jaganud Itaalia poolelt kogusid Amedeo Della Valle ja Luigi Datome võrdselt 17 punkti.

Hispaania mängis poolehoidjate närvidega, sest avapoolaeg mängiti Tuneesiaga võrdset korvpalli, kuid pärast poolajapausi tehti kohe korrektuurid ning suurendati vahe kiiresti enamaks kui 20 punkti. Lõpptulemus jäi hispaanlaste võidunumbrid 101:62. Ricky Rubio näitas Hispaania poolelt vägevat minekut, visates 17 punkti ja jagas ka 9 resultatiivset söötu.