Eesti korvpallinaiskond võttis korduskohtumises Iirimaaga vastu kaotuse

Eesti korvpallinaiskond
Eesti korvpallinaiskond Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallinaiskond mängis Jüri Spordihoones teist päeva järjest Iirimaa koondisega. Kui teisipäeval suutsid Janne Schasmini hoolealused sõprusmängu võita, siis päev hiljem tuli vastu võtta 53:69 kaotus.

Skoori avas esimeses mängus 24 punkti toonud Jane Svilberg. Viieminutilise mängu järel oli seis 9:6 iirlannade kasuks. Eestlannad olid veerandi lõpus hädas pallikaotustega ning esimesele hingetõmbepausile mindi vastaste 18:12 eduseisus.

Teiselgi mänguperioodil näitasid enesekindlamat minekut rohesärgid, kes kasvatasid kolm ja pool minutit enne poolajapausi vahe juba 13-punktiliseks (32:19). Eesti suutis vastata 6:0 vahespurdiga, kuid riietusruumidesse siirduti Iirimaa juhtimisel 37:25.

Närvilise kolmanda veerandi suutsid eestlannad punktiga võita ja otsustavale mänguperioodile mindi vastu Iirimaa 48:37 eduseisus.

Kohtumise lõpus kuulus initsiatiiv taaskord Iirimaale ning Eesti korvpallinaiskonnal tuli kordusmängus vastu võtta 16-punktiline kaotus.

Eesti naiskonna parimana kogus Anna Gret Asi 17 punkti. Maaja Bratka lisas 13 punkti ja 8 lauapalli ning Jane Svilbergi arvele kogunes 11 silma. Kohtumisest jäi eemale naiskonna kapten Annika Köster, keda vaevab kerge põlvevigastus.

Iirimaa poolelt tegi enim pahandust Grainne Dwyer 17 punkti ja 13 lauapalliga. Anna Kelly lisas 16  ning Edel Thorton 12 silma.

Eesti naiskond alustab novembris 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja, kus kuulutakse C-alagruppi koos Šveitsi, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Esimene mäng peetakse 14. novembril võõrsil Šveitsi vastu. Koduväljakul saab naiskonda näha kolm päeva hiljem, 17. novembril kui vastaseks on idanaaber Venemaa.